IMDS

IMDS ( angielski  międzynarodowy system danych materiałowych ) to oznaczenie międzynarodowego systemu informacyjnego, który dostarcza producentom samochodów i ich partnerom informacje o wszystkich materiałach wykorzystywanych w szczegółach i komponentach samochodu.

Impulsem do stworzenia IMDS było przyjęcie decyzji 1997 do Stowarzyszenia Niemieckich samochodów ( it.  VDA ) do wykorzystania pojedynczego formatu odpowiedniego do wymiany informacji na temat materiałów stosowanych w całym łańcuchu dostaw.

Następnie przyjęto dyrektywę 2000/53 / EG Rady Europejskiej i Parlamentu Europejskiego z dnia 18 września 2000 r. W sprawie pojazdów, które nie były już używane. Zgodnie z tą dyrektywą Niemcy przyjęły przepisy dotyczące recyklingu samochodów, zobowiązujące producentów samochodów od 2002 r. Do recyklingu 85% masy samochodów. Do stycznia 2015 r. Wskaźnik recyklingu powinien osiągnąć 95%.

W wielu innych stanach istnieją również normy, dyrektywy i przepisy prawne zobowiązujące producentów do pełnej regulacji procesów recyklingu, pełnej znajomości wykorzystywanych materiałów.

Aby stworzyć elektroniczną bazę danych o odpowiednich właściwościach – możliwość korzystania z Internetu, wysoka prędkość, wydajność, niezawodny system bezpieczeństwa – zaangażowano firmę EDS ( Electronic Data Systems). Obecnie, w związku z przejęciem EDS, wsparcie i hosting systemu IMDS realizuje Hewlett-Packard .

Członkostwo i korzystanie z IMDS jest wypłacane firmom motoryzacyjnym, ponieważ dostawcy komponentów samochodowych i materiałów są bezpłatne. W Federacji Rosyjskiej jest już ponad dwóch tuzinów dostawców komponentów samochodowych i materiałów zarejestrowanych w systemie IMDS.

Członkowie IMDS następujących firm samochodowych są dzisiaj: BMW , Daimler , Chrysler , Fiat , Ford , Fuji Heavy Industries , General Motors , Hyundai , Isuzu , Mazda , Mitsubishi , Nissan , Nissan Diesel , Renault , Porsche , Saangyong Motor Company O przedsiębiorstwie | , Suzuki , Toyota , Volkswagen , Volvo Car Corporation , Volvo Group.

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *