Finkbeiner, Felix

Felix Finkbeiner ( niemiecki  Felix Finkbeiner , ur. 1997 ) to niemiecki (bawarski) chłopak, autor kampanii sadzenia miliona drzew.

Biografia

Urodził się w małej wiosce w Bawarii [2] . Mieszka w gminie Pel .

Felix miał 9 lat, gdy zaprosił swoich kolegów z klasy do posadzenia miliona drzew. Zwolennicy jego idei, w tym nie tylko rówieśnicy, ale także najlepsze modele i gwiazdy filmowe, zasadzili już miliardy drzew [3] , celem jest bilion [4] .

Felix założył organizację non-profit Plant-for-the-Planet , która zajmuje się sadzeniem drzew i przeciwdziałaniem zmianom klimatycznym na naszej planecie. Jego występ obejmuje również wystąpienie w Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz publikację (w współautorstwie) książki “Drzewo za drzewo”.

Przemawiając na konferencji UNEP w grudniu 2011 r. , Powiedział:

Jesteśmy dziećmi – teraz oficjalnie rejestrujemy drzewa posadzone w ramach kampanii ” Miliardowe drzewo ” i będziemy współpracować z rządami, firmami i społeczeństwem, aby kontynuować tę kampanię. Podejmujemy się tego zadania z ciepłym zaangażowaniem i zrobimy wszystko, aby spuścizna Wangari Maathai nadal przynosiła owoce.

W listopadzie 2012 roku, Felix był obecny na otwarciu przedstawiciela organizacji w Tatarstan , Rosja . W Kazaniu posadził drzewo [5] .

Nagrody

  • Laureat nagrody “Sea of ​​Excellence-Avard” za najlepsze projekty i pomysły “z myślą o przyszłości” [6] .

Notatki

  1. ↑ Felix Finkbeiner na plusie.
  2. ↑ Lekcja: Milion drzew
  3. ↑ Centrum informacyjne Programu Środowiskowego ONZ. Nowy etap w kampanii, która ma ponad 12 Worldwide posadzone drzewa miliard  (ang.)
  4. ↑ Felix Finkbeiner: Chcemy zasadzić 1000 miliardów drzew na całym świecie jako symbol sprawiedliwości klimatycznej.  (Angielski)
  5. ↑ Sławny dla całego świata uczniak Felix Finkbayner posadził drzewo w Kazaniu
  6. ↑ Chłopiec i młode drzewka

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *