Bezpłatny stan Minnechach

Wolny stan Minnechach jest autonomiczną strefą stworzoną przez eko-anarchistów i był pierwszym i najdłuższym działaniem przeciwko budowie drogi w Stanach Zjednoczonych.

W 1998 r. Ministerstwo Minnesoty postanowiło zbudować autostradę przez park w Minneapolis , na skrzyżowaniu dwóch rzek Minnesoty i Missisipi . Ta trasa zniszczyłaby ten teren swoimi starymi drzewami, unikalnym ekosystemem sawanny dębowej i miejscami świętymi dla rdzennych Amerykanów. Rdzenni działacze, wraz z ruchem Indian amerykańskich i społeczności Mendota Mdewakanton w Dakocie (plemię Mdevakantona ) wspólnie pracowali razem z białą ludnością i ekologami radykalnej organizacji ekologicznej “Ziemia pierwsza!”? zatrzymaj budowę.

W wyniku ich działalności powstało Wolne Państwo Minnehaha. Przez półtora roku setki ludzi zamieszkiwały ziemię, aby uniemożliwić rządowi budowę autostrady. W tym czasie państwo odwiedziły tysiące Amerykanów, którzy wspierali ruch, a także cieszyli się miejscową naturą.

Jednak pomimo licznych protestów państwo było gotowe za wszelką cenę, aby wyzwolić terytorium.

Aby oczyścić terytorium, 600 funkcjonariuszy organów ścigania o godz. 4.30 w dniu 20 grudnia 1998 r. Zaatakowało terytorium. Policja zaczęła używać gazu łzawiącego, 33 osoby zostały aresztowane, 20 z nich otrzymało surowe środki detencyjne, z których trzy były nieletnimi. Ludzie byli prześladowani, torturowani, wysyłani do szpitala i bici na śmierć. Wielu protestujących torturowano gazem pieprzowym. Media zablokował mur oficerów policji, a liczne doniesienia o brutalności policji.

Podczas nalotu zniszczono różne święte obiekty społeczności Mendota. Święty ogień został ugaszony, a to z kolei pogwałciło prawa federalne, które chroniły indyjskie religijne metody wypowiedzi. Dom, w którym w ciągu ostatnich 4 miesięcy okupacji odbyło się wiele ceremonii, został spalony. Gubernator Carlson ( Arne Carlson ) był obecny podczas palenia i nie ingerował w to, co się działo. Ostatecznie drzewa zostały ścięte, a państwo zbudowało autostradę, ale protestujący zapewnili zachowanie Zimnej Wiosny, która jest święta dla rdzennych mieszkańców tego obszaru i ważnej części lokalnego systemu wodnego.

Linki

  • Anarchia działa
  • Elli King. Posłuchaj: Opowieść o ludziach w Taku Wakan Tipi i Reroute of Highway 55, Or; wolne państwo Minnehaha.
  • Mary Losure. Nasza droga lub autostrada: w wolnym stanie Minnehaha.
  • Elizabeth Marie Egan. Pamiątkowa historia Wolnego Państwa Minnehaha i Duchowego Obozu Four Oaks
  • Peter Gelderloos. Anarchia działa

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *