Skip to content
Dzięki dofinansowaniu powstanie w Łodzi azyl dla zwierząt
Ochrona przyrody
02.06.2011.

ImageW łódzkim Lesie łagiewnickim powstaje ośrodek rehabilitacji dla dzikich zwierząt. Inwestycja jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Czytaj całość
 
Większa emisja CO2 z powodu wyłączenia niemieckich elektrowni jądrowych?
Klimat
02.06.2011.

ImageZ powodu wyłączenia niemieckich elektrowni jądrowych wzrośnie emisja dwutlenku węgla. Wzrośnie bowiem produkcja energii z węgla. Analizy Deutsche Ban mówią o dodatkowej emisji 370 mln CO2 do roku 2020.

Czytaj całość
 
W oczyszczalni ścieków koło Kielc będzie można oddawać elektrośmieci
Odpady
02.06.2011.

ImageNiebawem przy Oczyszczalni Ścieków w Cedzynie zostanie otwarty punkt, do którego będzie można oddawać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Będzie on służyć mieszkańcom Górna i Cedzyny.

Czytaj całość
 
Wzrost presji na wykorzystywanie drewna do celów energetycznych?
Energia
01.06.2011.

ImageUE dąży do wzrostu produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Zdaniem "Rzeczpospolitej" bardzo możliwe, że w związku z tym będzie rosła presja na wykorzystywanie drewna do celów energetycznych.

Czytaj całość
 
Świętokrzyskie: przedsiębiorcy dowiedzą się, jak chronić środowisko
Ochrona przyrody
01.06.2011.

ImageW najbliższy piątek (3 czerwca) w Kielcach odbędzie się konferencja pod nazwą ?Obowiązki przedsiębiorców w świetle obowiązujących i planowanych przepisów prawnych z zakresu ochrony środowiska?.

Czytaj całość
 
Przedłużyć "życie" pralce
Odpady
01.06.2011.

ImageMinister środowiska Andrzej Kraszewski sprowokował w Brukseli dyskusję na temat konieczności przedłużenia "życia" produktów do osiągnięcia optimum ekologicznego.

Czytaj całość
 
Kąpielisko w Świnoujściu kolejny raz zostało wyróżnione Błękitną Flagą
Woda
01.06.2011.

ImageKąpielisko w Świnoujściu już pod raz szósty otrzymało prestiżowe wyróżnienie - Błękitną Flagę. Wyróżnienie to przyznawane jest nie tylko w Europie, ale i na innych kontynentach. Może je otrzymać kąpielisko i marina.

Czytaj całość
 
Ekopodatki wspierają ochronę klimatu
Klimat
31.05.2011.

ImageWiceprezes instytutu Green Budget Europe, Kai Schlegelmilch stwierdził, że ekopoatki mogą wspierać ochronę klimatu, bezpieczeństwo energetyczne oraz budżet.

Czytaj całość
 
Rekordowo duża emisja CO2
Klimat
31.05.2011.

ImageJak donosi Międzynarodowa Agencja Energii (IEA), w roku 2010 zanotowano rekordowo wysoką emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Wyniosła ona 30,6 gigatony, czyli o 5 proc. więcej niż w rekordowym dotychczas roku 2008.

Czytaj całość
 
Kraków: pierwszy w pełni ekologiczny targ
Rolnictwo
31.05.2011.

ImageZa niecałe dwa tygodnie, 11 czerwca, w Krakowie pojawi sie pierwszy w pełni ekologiczny targ EkoBazar. Działać będzie w każdą sobotę od rana do godz. 16.00 na Placu Nowym.

Czytaj całość
 
Edukacja ekologiczna przez zabawę
Człowiek
31.05.2011.

ImageBydgoskie przedszkolaki w ramach akcji organizowanej przez fundację ekologiczną Arka oraz Lasy państwowe mogły poprzez zabawę uczyć się, jak powinno się dbać o przyrodę. Dzieciaki układały na Starym Rynku olbrzymie puzzle.

Czytaj całość
 
Minister środowiska nie zamierza walczyć z unijnymi wymogami ws. CO2
Prawo
30.05.2011.

ImageMimo wcześniejszych deklaracji, Minister Środowiska, Andrzej Kraszewski, nie chce, aby Polska występowała przeciwko Komisji Europejskiej do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu ws. emisji CO2 narzuconymi przez Brukselę.

Czytaj całość
 
Polska wśród liderów państw, gdzie warto etycznie i ekologicznie podróżować
Ochrona przyrody
30.05.2011.

ImagePolska znalazła się juz po raz drugi wśród 10 krajów, w których najlepiej podróżować etycznie i ekologicznie. Listę tworzy organizacja Ethical Traveller.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 169 - 189 z 2357

Informacja o ciasteczkach

Nowości w Portalu

Sprzątanie Świata 2007

Rozmowa ze Sławomirem Brzózkiem  - członkiem fundacji "Nasza Ziemia", organizatora corocznej akcji "Sprzątanie Świata". O szczunku dla środowiska i odpowiedzialności za własne zachowanie. Zapraszamy do działu "Wywiady"ZEW Solina-Myczkowce

Fotoreportaż z wizyty Koła Naukowego Inżynierii Wodnej Politechniki Warszawskiej w Zespole Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce. Zapraszamy do działu "Reportaże"Foto-Gruba Kaśka
Kolejna fotorelacja z wyprawy Koła Naukowego MSOŚ UW, tym razem do Zakładu Wodociągu Praskiego. Zapraszamy do działu "Reportaże" !

Foto-Czajka
W dziale "Reportaże" pojawił się fotoreportaż z wizyty Koła Naukowego MSOŚ UW w warszawskiej oczyszczalni ścieków "Czajka". Zapraszamy do oglądania !

EkoZin
Szukasz najnowszych ekoniusów lub artykułów w portalu ekoportal.eu? Nie chcesz biegać po wszystkich działach? Chcesz mieć szybko najświeższe informacje związane z ochroną środowiska? Zapraszamy do zapoznania się z naszym EkoZinem!! W jednym miejscu przeczytasz wszystkie najnowsze ekoniusy i artykuły, kóre zostały opublikowane w portalu ekoportal.eu. A to wszystko z wygodnej formie e-gazety.   Użytkownicy
Użytkowników chcących  skorzystać z pełnej funkcjonalności portalu zapraszamy do rejestracji. Po zarejestrowaniu każdy Użytkownik otrzyma dwie wiadomości drogą mailową. Pierwsza wiadomość zawiera prośbę o potwierdzenie oraz link do strony aktywujący konto w portalu ekoportal.eu. Druga oficjalnie przywita Użytkownika w portalu oraz poda jego dane wpisane podczas rejestracji. Zapraszamy do rejestracji i korzystania ze wszystkich funkcji portalu ekoportal.eu.


Flesz

Prognoza pogody

Prognoza IMGW
 

Wspieramy


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

Czy wiesz że...


Woda
Aby osiągnąć Millennium Development Goals, należy do 2015r. usprawnić dostęp do wody pitnej dla 1,5 miliarda ludzi. Oznacza to, że w latach 2000-2015 należałoby pomóc kolejnym 100 milionom rocznie, czyli 274 tysiącom dziennie.

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics