Skip to content
Prawie 3 gigawaty mocy w Polsce pochodzi z odnawialnych źródeł energii
Energia
21.06.2011.

ImageJak poinformowała Agnieszka Głośniewska z Urzędu Regulacji Energetyki, w Polsce prawie 3 gigawaty zainstalowanej mocy mają OZE, a najwięcej elektrownie wiatrowe.

Czytaj całość
 
Leśnicy uważają, że potrzeba nowych regulacji prawnych w sprawie usuwania śmieci
Ochrona przyrody
21.06.2011.

ImageNa Kujawach i Pomorzu obchodzono święto lasu, podczas którego leśnicy dyskutowali m.in. o tym, w jaki sposób zachować czystość lasów. Są zgodni, że potrzebne są nowe regulacje prawne.

Czytaj całość
 
Ekologiczny pojazd hybrydowy stworzony przez studentów
Transport
21.06.2011.

ImageStudenci Akademii Górniczo  -Hutniczej wymyślili i zbudowali ekologiczny pojazd hybrydowy. Składa się on z trzech kół, łańcucha, pedałów i małego silnika. Nad głową pasażera, niczym dach, znajduje się panel słoneczny.

Czytaj całość
 
Rozpoczęto proces zbierania danych do przydziału uprawnień do emisji CO2
Klimat
15.06.2011.

ImageJak poinformowało Ministerstwo Środowiska rozpoczęto proces zbierania danych od prowadzących instalacje objęte systemem handlu uprawnieniami do emisji. Zebrane dane zostaną wykorzystane podczas opracowywania tzw. Krajowych Środków Wykonawczych.

Czytaj całość
 
Które miasto zostanie Zieloną Stolicą Europy 2014?
Ochrona przyrody
15.06.2011.

ImageKomisja Europejska szuka miejscowości, której przypadnie zaszczytny tytuł Zielonej Stolicy Europy w roku 2014. Jak dotąd uhonorowano nagrodą Sztokholm, Hamburg, Vitoria-Gasteiz oraz Nantes.

Czytaj całość
 
Chińskie władze pozytywnie oceniły bezpieczeństwo reaktorów
Energia
15.06.2011.

ImageWładze Chin, które są odpowiedzialne za nadzór bezpieczeństwa instalacji atomowych, wydały pozytywną ocenę funkcjonującym w kraju reaktorom po inspekcjach zarządzonych w związku z marcową awarią elektrowni jądrowej Fukushima I.

Czytaj całość
 
Siły specjalne do ochrony tygrysów bengalskich
Ochrona przyrody
15.06.2011.

ImageW Bangladeszu powstają specjalne jednostki do ochrony krytycznie zagrożonych tygrysów bengalskich. Każda jednostka składa się z 300 osób. Siły zostaną zlokalizowane przede wszystkim wokół lasów namorzynowych Parku Narodowego Sundarban, gdzie żyje ok. 400 przedstawicieli tego gatunku.

Czytaj całość
 
Niemcy: kiełki źródłem zakażeń bakterią E. coli
Rolnictwo
13.06.2011.

ImageNiemieckie władze potwierdzają, że źródłem zakażeń zmutowanym szczepem bakterii E. coli są kiełki pochodzące z gospodarstwa w Dolnej Saksonii. Jak powiedziała komisarz UE ds. zdrowia John Dali, teraz nadszedł czas, aby wyciągnąć wnioski z tego, co się stało.

Czytaj całość
 
Gmina Komarów-Osada usuwa azbest
Odpady
13.06.2011.

ImageW gminie Komarow-Osada rozpoczęto usuwanie wyrobów, w skład których wchodzi groźny dla zdrowia azbest. Mieszkańcy złożyli wnioski na usunięcie eternitu na około 60 budynków.

Czytaj całość
 
Wielkopolska ma nową elektrownię wodną
Energia
13.06.2011.

ImageW Obornikach Wielkopolskich na rzece Wełna została uruchomiona nowa elektrownia wodna, którą zarządzają Elektrownie Wodne - firma, która należy do poznańskiej grupy Enea. Ma ona produkować 1,44 GWh energii elektrycznej rocznie.

Czytaj całość
 
Torba, która gromadzi energię słoneczną
Technologie
13.06.2011.

ImageDiffus Design stworzyło oryginalną damską torebkę zdobioną wieloma cekinami. Jednak nie są to zwyczajne cekiny, absorbują one światło słoneczne i magazynują energię solarną w baterii litowo-jonowej.

Czytaj całość
 
Francja już nie jest liderem czystej motoryzacji
Transport
12.06.2011.

ImageFrancuzi stracili na rzecz Portugalczyków pozycję lidera w europejskim rankingu ekologicznych kierowców. Tak wynika z zestawienia opublikowanego przez francuską Agencję ds. Kontroli Energii (Ademe). Ranking dotyczy 15 państw Europy Zachodniej i Skandynawii.

Czytaj całość
 
Laptop zasilany energią słoneczną?
Technologie
12.06.2011.

ImageFirma Fujitsu stworzyła laptop, który ma być zasilany wyłącznie energią słoneczną. Jak na razie pomysł nie jest możliwy do zrealizowania.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 127 - 147 z 2357

Informacja o ciasteczkach

Nowości w Portalu

Sprzątanie Świata 2007

Rozmowa ze Sławomirem Brzózkiem  - członkiem fundacji "Nasza Ziemia", organizatora corocznej akcji "Sprzątanie Świata". O szczunku dla środowiska i odpowiedzialności za własne zachowanie. Zapraszamy do działu "Wywiady"ZEW Solina-Myczkowce

Fotoreportaż z wizyty Koła Naukowego Inżynierii Wodnej Politechniki Warszawskiej w Zespole Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce. Zapraszamy do działu "Reportaże"Foto-Gruba Kaśka
Kolejna fotorelacja z wyprawy Koła Naukowego MSOŚ UW, tym razem do Zakładu Wodociągu Praskiego. Zapraszamy do działu "Reportaże" !

Foto-Czajka
W dziale "Reportaże" pojawił się fotoreportaż z wizyty Koła Naukowego MSOŚ UW w warszawskiej oczyszczalni ścieków "Czajka". Zapraszamy do oglądania !

EkoZin
Szukasz najnowszych ekoniusów lub artykułów w portalu ekoportal.eu? Nie chcesz biegać po wszystkich działach? Chcesz mieć szybko najświeższe informacje związane z ochroną środowiska? Zapraszamy do zapoznania się z naszym EkoZinem!! W jednym miejscu przeczytasz wszystkie najnowsze ekoniusy i artykuły, kóre zostały opublikowane w portalu ekoportal.eu. A to wszystko z wygodnej formie e-gazety.   Użytkownicy
Użytkowników chcących  skorzystać z pełnej funkcjonalności portalu zapraszamy do rejestracji. Po zarejestrowaniu każdy Użytkownik otrzyma dwie wiadomości drogą mailową. Pierwsza wiadomość zawiera prośbę o potwierdzenie oraz link do strony aktywujący konto w portalu ekoportal.eu. Druga oficjalnie przywita Użytkownika w portalu oraz poda jego dane wpisane podczas rejestracji. Zapraszamy do rejestracji i korzystania ze wszystkich funkcji portalu ekoportal.eu.


Flesz

Prognoza pogody

Prognoza IMGW
 

Wspieramy


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

Czy wiesz że...


Gęsi
Gęsi osiągają dojrzałość płciową dopiero w trzecim roku życia. Znacznie wcześniej tworzą pary, jednak zanim założą gniazdo, przez rok lub dwa trwają w specyficznym ptasim narzeczeństwie. Żyją razem aż do śmierci.

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics