Skip to content
Sloat - katamaran napedzany energią słoneczną
Transport
28.06.2011.

ImageProjektant Jeffrey Greger stworzył składany katamaran Float, który napedzany jest silnikiem elektrycznym, czerpiącym energię z dzięki zamontoeanym na dachu panelom słonecznym. Katamaran można złożyć i przewozic na dachu samochodu.

Czytaj całość
 
W Dąbrowie Górniczej ruszyła produkcja paliwa ze śmieci
Odpady
27.06.2011.

ImageW poniedziałek w Dąbrowie Górniczej ruszył wybudowany za ok. 16 mln złotych zakład, który wytwarza z odpadów komunalnych paliwo m.in. dla cementowni. Po warszawie i Opolu jest to trzecia taka inwestycja firmy Remondis.

Czytaj całość
 
Japończycy przeciw wznowieniu pracy reaktorów atomowych
Energia
27.06.2011.

ImageJak wynika z sondażu opublikowanego w poniedziałek przez dziennika "Nikkei", większość Japończyków nie chce, aby reaktory atomowe, zamknięte po tragicznym trzęsieniu ziemi i fali tsunami z 11 marca br., były ponownie uruchamiane.

Czytaj całość
 
Korzystanie z urządzenia jako sposób na jego ładowanie
Technologie
27.06.2011.

ImageAustralijscy naukowcy z Uniwersytetu RMIT pod kierownictwem Madhu Bhaskarana wykorzystują do ładowania urządzeń przenośnych efekt piezoelektryczny. Na ekranie dotykowego smartfonu został zamieszczono cieniutką warstwę pozyskującą energię z siły wywieranego nacisku.

Czytaj całość
 
Siłownie słoneczne przyczyną wzrostu cen energii na Słowacji
Energia
27.06.2011.

ImageJak wynika z szacunków Słowacji, jedna megawatogodzina z elektrowni słonecznej będzie ich kosztować ok. 382 euro. Zdaniem Bratysławy, to właśnie siłownie słoneczne w najbliższym czasie mogą być przyczyną wzrostu cen energii na Słowacji.

Czytaj całość
 
Śląsk: Uda się uratować cenny rezerwat przyrody?
Ochrona przyrody
27.06.2011.

ImageZ powodu braku działań remontowych na terenie rezerwatu Łężczok, grozi mu utrata bezcennych walorów przyrodniczych. Na obszarze tym występuje aż 60 proc. gatunków ptaków żyjących w Polsce.

Czytaj całość
 
UE krytykuje Polskę za zablokowanie unijnych planów obniżania emisji CO2
Klimat
24.06.2011.

ImageWeto Polski odnośnie unijnego ?planu działania do przejścia na konkurencyjną gospodarkę niskoemisyjną do 2050 roku" wywołało krytykę ze strony innych państw członkowskich. Podczas głosowania w Luksemburgu debatowano m.in. nad obniżeniem emisji CO2 do 2020 r. o 25 proc., czyli o 5 proc. więcej, niż zaakceptował wcześniej UE.

Czytaj całość
 
Pierwsze energooszczędne lampy LED stanęły w Gorzowie
Energia
24.06.2011.

ImagePrzy ul. szmaragdowej w Gorzowie zamontowano 10 latarni, na których znajdują sie energooszczędne oprawy ze źródłami światła typu LED. jak poinformował rzecznik UM Gorzów Wielkopolski Anna zaleska : "To pierwsza ulica w mieście oświetlana takimi lampami".

Czytaj całość
 
Mamy siedem nowych gatunków ssaków
Ochrona przyrody
24.06.2011.

ImageNa jednej z wysp Filipin biolodzy odkryli siedem dotąd nieznanych gatunków ssaków - leśnych myszy. Jak czytamy w ScienceDaily, odkrycie to jest świadectwem istnienia niesłychanego bogactwa miejscowej fauny, a także świadczy o potrzebie ochrony lokalnego środowiska.

Czytaj całość
 
Poziom morza coraz wyższy
Woda
24.06.2011.

ImageNaukowcy z USA, Finlandii oraz Niemiec uważają, że "tempo podnoszenia się poziomu morza jest szybsze, niż kiedykolwiek w ciągu minionych 2000 lat". Wyniki badań zostały opublikowane w czasopiśmie "Proceedings of the National Academy of Sciences".

Czytaj całość
 
UE: Polska nie zgadza się na zwiększenie redukcji emisji dwutlenku węgla
Klimat
23.06.2011.

ImagePolska nie wyraża zgody na zwiększenie redukcji emisji CO2 przez całą Unię Europejską. Jak powiedział minister ds. europejskich, Mikołaj Dowgielewicz, mogłoby to doprowadzić m.in. do wzrostu cen energii; inne kraje muszą to zrozumieć.

Czytaj całość
 
W Wolińskim Parku Narodowym przyszło na świat żubrzątko
Ochrona przyrody
23.06.2011.

ImageW nocy z poniedziałku na wtorek urodził się zdrowy żubr, który został przyjęty do stada. - Teraz nie mamy już żadnych obaw - mówi zadowolony Ireneusz Lewicki - dyrektor parku.

Czytaj całość
 
Rosja i Białoruś wyraziły zgodę na unijne testy elektrowni atomowych
Energia
23.06.2011.

ImageRosja, Białoruś, Ukraina, Chorwacja, Armenia, Turcja oraz Szwajcaria zgodziły sie na tzw. stress testy, czyli kontrolę bezpieczeństwa elektrowni jądrowych. Testy te przeprowadzają już państwa członkowskie Unii Europejskiej.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 106 - 126 z 2357

Informacja o ciasteczkach

Nowości w Portalu

Sprzątanie Świata 2007

Rozmowa ze Sławomirem Brzózkiem  - członkiem fundacji "Nasza Ziemia", organizatora corocznej akcji "Sprzątanie Świata". O szczunku dla środowiska i odpowiedzialności za własne zachowanie. Zapraszamy do działu "Wywiady"ZEW Solina-Myczkowce

Fotoreportaż z wizyty Koła Naukowego Inżynierii Wodnej Politechniki Warszawskiej w Zespole Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce. Zapraszamy do działu "Reportaże"Foto-Gruba Kaśka
Kolejna fotorelacja z wyprawy Koła Naukowego MSOŚ UW, tym razem do Zakładu Wodociągu Praskiego. Zapraszamy do działu "Reportaże" !

Foto-Czajka
W dziale "Reportaże" pojawił się fotoreportaż z wizyty Koła Naukowego MSOŚ UW w warszawskiej oczyszczalni ścieków "Czajka". Zapraszamy do oglądania !

EkoZin
Szukasz najnowszych ekoniusów lub artykułów w portalu ekoportal.eu? Nie chcesz biegać po wszystkich działach? Chcesz mieć szybko najświeższe informacje związane z ochroną środowiska? Zapraszamy do zapoznania się z naszym EkoZinem!! W jednym miejscu przeczytasz wszystkie najnowsze ekoniusy i artykuły, kóre zostały opublikowane w portalu ekoportal.eu. A to wszystko z wygodnej formie e-gazety.   Użytkownicy
Użytkowników chcących  skorzystać z pełnej funkcjonalności portalu zapraszamy do rejestracji. Po zarejestrowaniu każdy Użytkownik otrzyma dwie wiadomości drogą mailową. Pierwsza wiadomość zawiera prośbę o potwierdzenie oraz link do strony aktywujący konto w portalu ekoportal.eu. Druga oficjalnie przywita Użytkownika w portalu oraz poda jego dane wpisane podczas rejestracji. Zapraszamy do rejestracji i korzystania ze wszystkich funkcji portalu ekoportal.eu.


Flesz

Prognoza pogody

Prognoza IMGW
 

Wspieramy


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

Czy wiesz że...


Bajkał
Jezioro Bajkał we wschodniej Syberii jest najgłębszym jeziorem na świecie - 1620 m. Stanowi ponad 20% światowych zasobów wody słodkiej.

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics