Skip to content
Trwa oczyszczanie skażonej wody w elektrowni Fukushima
Woda
12.07.2011.
ImageFrancuski koncern energetyczny AREVA wspólnie z firmą Veolia Water opracował i wdrożył technologię, za pomocą której możliwe jest oczyszczanie skażonej wody w japońskiej elektrowni Fukushima Daiichi.
Czytaj całość
 
W Gorzowie Wielkopolskim stanie pomnik przyrodnika
Człowiek
12.07.2011.
ImageW Gorzowie Wielkopolskim powstaje pomnik Włodzimierza Korsaka. Pomnik odlany z brązu ma zostać odsłonięty w Parku Górczyńskim 23 września br. w rocznicę śmieci polskiego przyrodnika od wielu lat związanego z Gorzowem.
Czytaj całość
 
Whisky jako biopaliwo?
Biopaliwa
12.07.2011.
ImageNaukowcy ze Szkocji opracowali nową metodę pozwalającą uzyskać biopaliwo z whisky. Będzie ono produkowane z odpadów, które powstają w procesie destylacji tego trunku oraz ziaren użytych do zacieru.
Czytaj całość
 
Będziemy mieć więcej biogazowni?
Biopaliwa
09.07.2011.
ImageW tym roku do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej trafiło rekordowo dużo projektów dotyczących budowy biogazowni. Przedsiębiorcy chcą uzyskać ponad 3 mld zł dofinansowania 151 projektów, których łączna wartość wynosi 5,7 mld zł.
Czytaj całość
 
Usuwanie skażeń radioaktywnych w Japonii potrwa dziesiątki lat
Ziemia
09.07.2011.
ImagePremier Japonii Naoto Kan powiedział, że dekontaminacja terenów znajdujących się w pobliżu uszkodzone podczas trzęsienia ziemi elektrowni jądrowej Fukushima będzie trwać wiele dziesiątków lat.
Czytaj całość
 
Gliwice: przedsiębiorczy rolnicy sprzedają warzywa ekologiczne we własnym sklepie
Rolnictwo
09.07.2011.
ImageRolnicy z okolic Gliwic wpadli na pomnysł otwarcia sklepu z żywnością ekologiczną, w którym będą sprzedawać warzywa ekologiczne z własnych gospodarstw. W sklepie zaopatrzyć się mozna w całą gamę innych produktów.
Czytaj całość
 
Izrael: Inwazja meduz
Woda
09.07.2011.
ImageZ powodu inwazji ogromnych meduz zagrożona jest największa elektrownia w Izraelu. Od kilku dni tysiące tych stworzeń zatyka filtry systemu chłodzenia elektrowni w Haderze wykorzystującego wodę z Morza Śródziemnego.
Czytaj całość
 
Wyciek ropy w pobliżu Yellowstone
Ochrona przyrody
09.07.2011.
ImageW Montanie doszło do pęknięcia rurociągu należącego do firmy Exxon Mobil. Nafta wylała się do rzeki Yellowstone. Z szacunków Exxon Mobil wynika, że do rzeki mogło wyciec do tysiąca baryłek ropy.
Czytaj całość
 
Kolejne gminy zamierzają skorzystać z dopłat do kolektorów słonecznych
Energia
07.07.2011.
ImageGmina Świebodzice jest kolejna gminą, która dołączyła do programu dotacji na zakup kolektorów słonecznych. Dzięki temu programowi można uzyskać nawet 70 proc. dofinansowania na zakup zestawów solarnych. Pozostałe 30 proc. kosztów ponosi beneficjent.
Czytaj całość
 
Akcja "Pustynia Błędowska"
Ochrona przyrody
07.07.2011.
ImageLeśnicy, policjanci, żołnierze oraz członkowie organizacji ekologicznych po raz kolejny uczestniczyli w akcji, której celem było wyeliminowanie samochodów terenowych, quadów i motocykli crossowych z lasów oraz z terenów znajdujących się pod ochroną.
Czytaj całość
 
UE wzmoże monitoring pasz pod kątek obecności dioksyn?
Rolnictwo
07.07.2011.
ImageZ powodu milionowych strat spowodowanych przez styczniową aferę dioksynową w Niemczech, Unia Europejska zamierza  wzmocnić system monitoringu pasz. Dla wielu producentów pasz i surowców tłuszczowych oznacza to dodatkowe koszty, stąd pojawiają się ich głosy sprzeciwu.
Czytaj całość
 
Musimy szukać przyjaznych dla środowiska technologii wykorzystania węgla
Energia
07.07.2011.
ImageDziś odbyła się w Warszawie debata, podczas której dyskutowano na temat sposobu, w jaki nauka mogłaby przyczynić się do budowy gospodarki niskoemisyjnej, utrzymując jednocześnie konkurencyjność europejskich przedsiębiorstw.
Czytaj całość
 
"Czyste Plaże"
Ochrona przyrody
07.07.2011.
ImageJuż po raz 12 rozpoczyna się ekologiczna kampania Fundacji Na Rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek Po Napojach Recal "Czyste Plaże". W inicjatywę zaangażowanych jest osiem nadmorskich gmin oraz Słowiński Park Narodowy.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 85 - 105 z 2357

Informacja o ciasteczkach

Nowości w Portalu

Sprzątanie Świata 2007

Rozmowa ze Sławomirem Brzózkiem  - członkiem fundacji "Nasza Ziemia", organizatora corocznej akcji "Sprzątanie Świata". O szczunku dla środowiska i odpowiedzialności za własne zachowanie. Zapraszamy do działu "Wywiady"ZEW Solina-Myczkowce

Fotoreportaż z wizyty Koła Naukowego Inżynierii Wodnej Politechniki Warszawskiej w Zespole Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce. Zapraszamy do działu "Reportaże"Foto-Gruba Kaśka
Kolejna fotorelacja z wyprawy Koła Naukowego MSOŚ UW, tym razem do Zakładu Wodociągu Praskiego. Zapraszamy do działu "Reportaże" !

Foto-Czajka
W dziale "Reportaże" pojawił się fotoreportaż z wizyty Koła Naukowego MSOŚ UW w warszawskiej oczyszczalni ścieków "Czajka". Zapraszamy do oglądania !

EkoZin
Szukasz najnowszych ekoniusów lub artykułów w portalu ekoportal.eu? Nie chcesz biegać po wszystkich działach? Chcesz mieć szybko najświeższe informacje związane z ochroną środowiska? Zapraszamy do zapoznania się z naszym EkoZinem!! W jednym miejscu przeczytasz wszystkie najnowsze ekoniusy i artykuły, kóre zostały opublikowane w portalu ekoportal.eu. A to wszystko z wygodnej formie e-gazety.   Użytkownicy
Użytkowników chcących  skorzystać z pełnej funkcjonalności portalu zapraszamy do rejestracji. Po zarejestrowaniu każdy Użytkownik otrzyma dwie wiadomości drogą mailową. Pierwsza wiadomość zawiera prośbę o potwierdzenie oraz link do strony aktywujący konto w portalu ekoportal.eu. Druga oficjalnie przywita Użytkownika w portalu oraz poda jego dane wpisane podczas rejestracji. Zapraszamy do rejestracji i korzystania ze wszystkich funkcji portalu ekoportal.eu.


Flesz

Prognoza pogody

Prognoza IMGW
 

Wspieramy


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

Czy wiesz że...


Energetyka jądrowa
We Francji znajduje się 20 elektrowni atomowych o łącznej mocy blisko 64 tyś. MW. Stanowi to 78% całości produkowanej energii elektrycznej w tym kraju.

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics