Skip to content
Mazury: Największy nowoczesny zakład utylizacji odpadów komunalnych
Odpady
27.07.2011.
ImageW Spytkowie położonym pod Giżyckiem ma powstać największy na Mazurach nowoczesny zakład utylizacji odpadów komunalnych, którego budowa ma kosztować 56 mln złotych.
Czytaj całość
 
UE: radioaktywne odpady będą składowane głęboko pod ziemią
Odpady
26.07.2011.
ImageKomisja Europejska chce, aby odpady radioaktywne były zarządzane w sposób bezpieczny. W tym celu dąży do budowy tzw. głębokich składowisk podziemnych. 19 lipca kraje członkowskie przyjęły w tej sprawie dyrektywę.
Czytaj całość
 
Niemcy za czystą energią
Energia
26.07.2011.
ImageDo roku 2022 Niemcy zamierzają zrezygnować z energii atomowej. Jednak jak podkreśla Guido Westerwelle, szef niemieckiej dyplomacji, nie oznacza to większej zależności energetycznej od innych państw.
Czytaj całość
 
Akcja zbiorki odpadów zielonych
Odpady
26.07.2011.
ImageUrzędnicy gminy Dobra postanowili rozwiązać problem naturalnych odpadów. Przygotowali w tym celu akcję zbiórki odpadów zielonych. Potrwa ona do końca października br.
Czytaj całość
 
Bydgoszcz: Posłanka chce, aby znieść ochronę bobrów
Ochrona przyrody
26.07.2011.
ImageBydgoska posłanka SDPL Grażyna Ciemniak chce, aby zmieniono status bobra europejskiego. W tej sprawie posłanka zwróciła się do Ministra Środowiska z zapytaniem poselskim.
Czytaj całość
 
Ustawa śmieciowa podpisana przez prezydenta Komorowskiego
Prawo
15.07.2011.
ImagePrezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Zgodnie z nowelą gminy przejmują kontrole nad gospodarowaniem odpadami.
Czytaj całość
 
Bielsko-Biała: odnowią 100-letnie alpinarium
Ochrona przyrody
15.07.2011.
ImageZnajdujące się Na szczycie Szyndzielni alpinarium zostanie wreszcie odnowione. W piątek podpisano list intencyjny w tej sprawie pomiędzy m.in. samorządowcami, przedstawicielami Lasów Państwowych oraz ekologami.
Czytaj całość
 
Miejskie auto Twizy Z.E.
Transport
15.07.2011.
ImageKoncepcyjny model miejskiego auta Twizy Z.E. jest niewielkim samochodem, który mierzy zaledwie 2,5 metra długości i 1,13 metrów szerokości. Auto może przewozić dwie osoby - kierowcę i pasażera usytuowanego za nim.
Czytaj całość
 
Uchwalono nowelizację Prawa energetycznego
Prawo
15.07.2011.
ImagePodczas dzisiejszego posiedzenia Sejm uchwalił ustawę, która nowelizuje Prawo energetyczne. Dzięki zmianom energia elektryczna sprzedawana przez GPW zostanie zaliczona do tzw. obliga giełdowego.
Czytaj całość
 
Święto Miodu, Wina i Chleba w Zielonej Górze
Rolnictwo
15.07.2011.
ImageW najbliższą niedzielę w Zielonej Górze będzie obchodzone Święto Miodu, Wina i Chleba. W związku z tym na terenie Muzeum Etnograficznego odbędzie się degustacja tradycyjnych i zarazem naturalnych wyrobów.
Czytaj całość
 
Zmniejsza się zagrożenie suszą w Polsce
Ziemia
14.07.2011.
ImageInstytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa stwierdził zagrożenie wystąpienia suszy w 10 proc. gmin w Polsce, obejmujących teren czterech województw. Największy deficyt wody dla upraw polowych stwierdzono w woj. lubuskim i wielkopolskim.
Czytaj całość
 
Kraków: Udogodnienia dla rowerzystów
Transport
14.07.2011.
ImageOd dziś mieszkańcy Krakowa mogą korzystać z 80 nowych miejsc parkingowych. Nowe stojaki zostały zamontowane m.in. na placu Inwalidów, przy terminalu autobusowym na ul. Wielickiej, przy stadionie Wisły oraz obok zabytkowego budynku Dworca Głównego.
Czytaj całość
 
Odpady ze Słowacji nie skaziły wody w Polsce
Woda
14.07.2011.
ImagePrzez ponad tydzień woda w wodociągach w Czarnym Dunajcu nie była zdatna do spożycia nawet po przegotowaniu. Przyczynę skażenia bada Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 84 z 2357

Informacja o ciasteczkach

Nowości w Portalu

Sprzątanie Świata 2007

Rozmowa ze Sławomirem Brzózkiem  - członkiem fundacji "Nasza Ziemia", organizatora corocznej akcji "Sprzątanie Świata". O szczunku dla środowiska i odpowiedzialności za własne zachowanie. Zapraszamy do działu "Wywiady"ZEW Solina-Myczkowce

Fotoreportaż z wizyty Koła Naukowego Inżynierii Wodnej Politechniki Warszawskiej w Zespole Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce. Zapraszamy do działu "Reportaże"Foto-Gruba Kaśka
Kolejna fotorelacja z wyprawy Koła Naukowego MSOŚ UW, tym razem do Zakładu Wodociągu Praskiego. Zapraszamy do działu "Reportaże" !

Foto-Czajka
W dziale "Reportaże" pojawił się fotoreportaż z wizyty Koła Naukowego MSOŚ UW w warszawskiej oczyszczalni ścieków "Czajka". Zapraszamy do oglądania !

EkoZin
Szukasz najnowszych ekoniusów lub artykułów w portalu ekoportal.eu? Nie chcesz biegać po wszystkich działach? Chcesz mieć szybko najświeższe informacje związane z ochroną środowiska? Zapraszamy do zapoznania się z naszym EkoZinem!! W jednym miejscu przeczytasz wszystkie najnowsze ekoniusy i artykuły, kóre zostały opublikowane w portalu ekoportal.eu. A to wszystko z wygodnej formie e-gazety.   Użytkownicy
Użytkowników chcących  skorzystać z pełnej funkcjonalności portalu zapraszamy do rejestracji. Po zarejestrowaniu każdy Użytkownik otrzyma dwie wiadomości drogą mailową. Pierwsza wiadomość zawiera prośbę o potwierdzenie oraz link do strony aktywujący konto w portalu ekoportal.eu. Druga oficjalnie przywita Użytkownika w portalu oraz poda jego dane wpisane podczas rejestracji. Zapraszamy do rejestracji i korzystania ze wszystkich funkcji portalu ekoportal.eu.


Flesz

Prognoza pogody

Prognoza IMGW
 

Wspieramy


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

Czy wiesz że...


Silnik odrzutowy
Godzina pracy silnika odrzutowego średniej wielkości samolotu pasażerskiego to 4 tony tlenku węgla (CO) więcej w atmosferze. 

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics