Skip to content
Żłobek na wysypisku śmieci?
Ziemia
03.08.2011.
ImageW Opolu budują żłobek dla 50 maluchów w miejscu, gdzie było kiedyś dzikie wysypisko śmieci. Do sanepidu trafiła prośba o przeprowadzenie kontroli tego obszaru.
Czytaj całość
 
Czy Jezioro Swarzędzkie będzie w końcu czyste?
Woda
03.08.2011.
ImageGmina Swarzędz podpisała z firmą AERATOR Stanisław Podsiadłowski z Poznania umowę na przeprowadzenie rekultywacji Jeziora Swarzędzkiego. Aby na jeziorze powstało kąpielisko potrzeba kilku tego typu zabiegów.
Czytaj całość
 
Lublin: Administracja przyjazna środowisku
Ochrona przyrody
03.08.2011.
ImageDo dnia 31 sierpnia br. można zgłaszać administrację przyjazną środowisku, będącą wizytówką dzielnicy. Te, które wypadną najlepiej w rankingu zostaną uhonorowane przez Wydział Ochrony Środowiska w Lublinie.
Czytaj całość
 
Pierwsza wyspa zasilana wyłącznie energią odnawialną
Energia
02.08.2011.
ImageHiszpańska wyspa El Hierro, położona na Oceanie Atlantyckim, ma stać się pierwszą na świecie wyspą, która zasila będzie wyłącznie energią odnawialną. Energia elektryczna ma docierać do mieszkańców wyspy poprzez zastosowanie kombinacji energii wiatrowej oraz produkowanej w elektrowni szczytowo-pompowej.
Czytaj całość
 
Żarówki 60 - watowe tylko do końca sierpnia
Prawo
02.08.2011.
ImageWraz z dniem 1 września zgodnie z rozporządzeniem Komisji Europejskiej (KE) przestaną być produkowane tradycyjne żarówki o mocy 60 W. Będą one w sprzedaży aż do wyczerpania się zapasów magazynowych.
Czytaj całość
 
Parki narodowe dalej w rękach samorządowców
Ochrona przyrody
02.08.2011.
ImageNajprawdopodobniej w tej kadencji nie uda się uchwalenie w Sejmie obywatelskiego projektu, zastępującego weto samorządów w sprawie tworzenia parków narodowych konsultacjami i odcinającego parki od politycznych nacisków.
Czytaj całość
 
W Zachodniopomorskiem z powodu zanieczyszczeń zamknięto kąpielisko
Woda
02.08.2011.
ImageJak poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w szczecinie, zamknięto kąpielisko na jeziorze Trzesiecko w Szczecinku. Powodem było zanieczyszczenie wody bakteriami.
Czytaj całość
 
Chiny: Znaleziono największy grzyb na świecie
Ochrona przyrody
02.08.2011.
ImageNa łamach "Fungal Biology" opisano największego owocnika grzyba, jaki kiedykolwiek został znaleziony. Pochodzi on z Chin, ma 10 metrów długości, 80 cm szerokości i waży pół tony. Zdaniem naukowców rośnie on min. 20 lat.
Czytaj całość
 
W USA będą surowsze normy zużycia benzyny w samochodach
Transport
30.07.2011.
ImageW piątek prezydent USA Barack Obama ogłosił wprowadzenie docelowych zaostrzonych standardów zużycia paliwa w samochodach. Jest to największe od 1970 r. podwyższenie norm oszczędności paliwa.
Czytaj całość
 
Przezroczyste baterie
Technologie
30.07.2011.
ImageZespół naukowców z uniwersytetu Stanforda podczas prac nad jak najpojemniejszymi bateriami, stworzył baterie przezroczyste. Baterie tego typu można stosować w wyświetlaczach organicznych OLED, smartfonach i komórkach, odtwarzaczach MP3 i innych tego typu urządzeniach.
Czytaj całość
 
Białystok liczy kasztanowce
Ochrona przyrody
30.07.2011.
ImageBiałystok postanowił po raz pierwszy policzyć kasztanowce zlokalizowane na terenie miasta. Dane szacunkowe wskazują na 316 sztuk. Podczas liczenia można było również ocenić stan drzew. Okazuje się, że spora ich część choruje z powodu ingerencji szkodnika.
Czytaj całość
 
Lubelskie: brudna woda z wysypiska zalewa ogródki
Ziemia
30.07.2011.
ImageNa teren ogródków działkowych przy ulicy Zawilcowej 2 spływają hektolitry wody zanieczyszczonej odpadami ze znajdującego się nieopodal dawnego wysypiska śmieci. Sytuacja powtarza się juz od kilku lat.
Czytaj całość
 
Polska nawiąże współpracę z Chinami w obszarze pojazdów elektrycznych?
Transport
30.07.2011.
ImageMinister Bury wraz z przedstawicielami polskich koncernów energetycznych rozmawiał w Pekinie i Szanghaju na temat przyszłości w Polsce transportu napędzanego energią elektryczną.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 43 - 63 z 2357

Informacja o ciasteczkach

Nowości w Portalu

Sprzątanie Świata 2007

Rozmowa ze Sławomirem Brzózkiem  - członkiem fundacji "Nasza Ziemia", organizatora corocznej akcji "Sprzątanie Świata". O szczunku dla środowiska i odpowiedzialności za własne zachowanie. Zapraszamy do działu "Wywiady"ZEW Solina-Myczkowce

Fotoreportaż z wizyty Koła Naukowego Inżynierii Wodnej Politechniki Warszawskiej w Zespole Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce. Zapraszamy do działu "Reportaże"Foto-Gruba Kaśka
Kolejna fotorelacja z wyprawy Koła Naukowego MSOŚ UW, tym razem do Zakładu Wodociągu Praskiego. Zapraszamy do działu "Reportaże" !

Foto-Czajka
W dziale "Reportaże" pojawił się fotoreportaż z wizyty Koła Naukowego MSOŚ UW w warszawskiej oczyszczalni ścieków "Czajka". Zapraszamy do oglądania !

EkoZin
Szukasz najnowszych ekoniusów lub artykułów w portalu ekoportal.eu? Nie chcesz biegać po wszystkich działach? Chcesz mieć szybko najświeższe informacje związane z ochroną środowiska? Zapraszamy do zapoznania się z naszym EkoZinem!! W jednym miejscu przeczytasz wszystkie najnowsze ekoniusy i artykuły, kóre zostały opublikowane w portalu ekoportal.eu. A to wszystko z wygodnej formie e-gazety.   Użytkownicy
Użytkowników chcących  skorzystać z pełnej funkcjonalności portalu zapraszamy do rejestracji. Po zarejestrowaniu każdy Użytkownik otrzyma dwie wiadomości drogą mailową. Pierwsza wiadomość zawiera prośbę o potwierdzenie oraz link do strony aktywujący konto w portalu ekoportal.eu. Druga oficjalnie przywita Użytkownika w portalu oraz poda jego dane wpisane podczas rejestracji. Zapraszamy do rejestracji i korzystania ze wszystkich funkcji portalu ekoportal.eu.


Flesz

Prognoza pogody

Prognoza IMGW
 

Wspieramy


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

Czy wiesz że...


Butelki
Spośród wielu produktów opakowaniowych, dostępnych na rynku to właśnie butelki rozkładają się najwolniej. Te plastikowe potrzebuja na to ok. 1000 lat, szklane jeszcze więcej bo ok. 4000 lat.

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics