Skip to content
Spadek liczby wniosków o przyłączenie farm wiatrowych
Energia
20.08.2011.
ImagePo tym, jak wprowadzono zmiany w prawie energetycznym, zmalała liczba wniosków o przyłączenie farm wiatrowych do systemu elektroenergetycznego - informuje "Rzeczpospolita".
Czytaj całość
 
Nowy rekord świata w długości pokonanej trasy na jednym ładowaniu
Transport
20.08.2011.
Image"Schluckspecht", czyli eksperymentalny pojazd elektryczny ustanowił nowy rekord świata w długości pokonanej trasy na jednym ładowaniu - 1,013,8 mil (1631,5 km) w ciągu 36 godzin i 12 minut.
Czytaj całość
 
Zachodniopomorskie: Escherichia coli w jeziorze Myśliborskim
Woda
20.08.2011.
ImageWskutek zanieczyszczenia mikrobiologicznego wprowadzono zakaz kąpieli w kąpielisku na jeziorze Myśliborskim w Myśliborzu. Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie stwierdził w wodzie obecność bakterii Escherichia coli.
Czytaj całość
 
Kanada: Zakaz zakupu butelkowanej wody
Odpady
20.08.2011.
ImageW jednej z kanadyjskich prowincji Manitoba władze zakazały zakupu wody w plastikowych butelkach we wszystkich podległych sobie biurach. Ma to być przykład dla wszystkich mieszkańców prowincji.
Czytaj całość
 
Hybrydowe autobusy z Wrocławia trafią do Norwegii
Transport
20.08.2011.
ImageAutobusy produkowane m.in. we Wrocławiu przez firmę Volvo Buses wyjadą na ulice Tromsö w północnej Norwegii. Duże zamówienie (91 autobusów, w tym 32 hybryd) złożyła firma Nobina.
Czytaj całość
 
Znowu ziemia się zatrzęsła w pobliżu Fukushimy
Ziemia
19.08.2011.
ImageDziś u północno-wschodnich wybrzeży Japonii w regionie prefektury Fukushima odnotowano podziemne wstrząsy o sile 6,8 w skali Richtera. Japońska agencja meteorologiczna ogłosiła ostrzeżenie przed tsunami, które po 40 minutach odwołała.
Czytaj całość
 
Problem recyklingu leży w słabym prawie?
Odpady
19.08.2011.
ImageZdaniem Jerzego Ziaji, prezesa Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Recyklingu, problemem trapiącym branże recyklingową w Polsce jest słabe prawo oraz źle prowadzona zbiórka.
Czytaj całość
 
Polska zapłaci karę za brak wdrożenia unijnej dyrektywy o promowaniu stosowania OZE?
Prawo
19.08.2011.
ImageJak informuje "Rzeczpospolita", Polska może otrzymać karę za brak wdrożenia unijnej dyrektywy o promowaniu stosowania energii z odnawialnych źródeł (OZE). Termin przyjęcia unijnych przepisów upłynął 5 grudnia 2010 r.
Czytaj całość
 
Panel słoneczny dla wojska
Technologie
19.08.2011.
ImageNaukowcy z Australian National University (ANU) opracowali panel słoneczny z przeznaczeniem dla wojska, dzięki któremu żołnierze będą mogli zrezygnować z noszenia ciężkich baterii.
Czytaj całość
 
Świętokrzyskie: Kolejny punkt zbiórki elektrośmieci
Odpady
19.08.2011.
ImageNiedługo mieszkańcy Górna i Cedzyny będą mogli przynosić zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny do specjalnego punktu zlokalizowanego przy Oczyszczalni Ścieków w Cedzynie.
Czytaj całość
 
Woda w Chojnowie niezdatna do picia
Woda
18.08.2011.
ImageMieszkańcy Chojnowa (woj. dolnośląskie) już od dwóch dni nie mają dostępu do pitnej wody. Przyczyną skażenia sieci wodociągowej bakteriami z grupy coli były nieszczelne szamba.
Czytaj całość
 
Biopaliwo ze smalcu z aligatora?
Biopaliwa
18.08.2011.
ImagePismo "Industrial &Engineering Chemistry Research" poinformowało o możliwości wykorzystania tłuszczu hodowanych w Stanach Zjednoczonych aligatorów do produkcji paliwa.
Czytaj całość
 
W Zielonej Górze powstały pierwsze kontrapasy dla rowerzystów
Transport
18.08.2011.
ImageRowerzyści z Zielonej Góry od kilku dni mogą korzystać z kontrapasów. Znajdują się one m.in. na placu Pocztowym oraz na ul. Witebskiej. Aktualnie wymalowane został oznakowania poziome, a w niedługim czasie pojawią się sylwetki rowerzystów.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 22 - 42 z 2357

Informacja o ciasteczkach

Nowości w Portalu

Sprzątanie Świata 2007

Rozmowa ze Sławomirem Brzózkiem  - członkiem fundacji "Nasza Ziemia", organizatora corocznej akcji "Sprzątanie Świata". O szczunku dla środowiska i odpowiedzialności za własne zachowanie. Zapraszamy do działu "Wywiady"ZEW Solina-Myczkowce

Fotoreportaż z wizyty Koła Naukowego Inżynierii Wodnej Politechniki Warszawskiej w Zespole Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce. Zapraszamy do działu "Reportaże"Foto-Gruba Kaśka
Kolejna fotorelacja z wyprawy Koła Naukowego MSOŚ UW, tym razem do Zakładu Wodociągu Praskiego. Zapraszamy do działu "Reportaże" !

Foto-Czajka
W dziale "Reportaże" pojawił się fotoreportaż z wizyty Koła Naukowego MSOŚ UW w warszawskiej oczyszczalni ścieków "Czajka". Zapraszamy do oglądania !

EkoZin
Szukasz najnowszych ekoniusów lub artykułów w portalu ekoportal.eu? Nie chcesz biegać po wszystkich działach? Chcesz mieć szybko najświeższe informacje związane z ochroną środowiska? Zapraszamy do zapoznania się z naszym EkoZinem!! W jednym miejscu przeczytasz wszystkie najnowsze ekoniusy i artykuły, kóre zostały opublikowane w portalu ekoportal.eu. A to wszystko z wygodnej formie e-gazety.   Użytkownicy
Użytkowników chcących  skorzystać z pełnej funkcjonalności portalu zapraszamy do rejestracji. Po zarejestrowaniu każdy Użytkownik otrzyma dwie wiadomości drogą mailową. Pierwsza wiadomość zawiera prośbę o potwierdzenie oraz link do strony aktywujący konto w portalu ekoportal.eu. Druga oficjalnie przywita Użytkownika w portalu oraz poda jego dane wpisane podczas rejestracji. Zapraszamy do rejestracji i korzystania ze wszystkich funkcji portalu ekoportal.eu.


Flesz

Prognoza pogody

Prognoza IMGW
 

Wspieramy


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

Czy wiesz że...


Silnik odrzutowy
Godzina pracy silnika odrzutowego średniej wielkości samolotu pasażerskiego to 4 tony tlenku węgla (CO) więcej w atmosferze. 

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics