Skip to content
Chorujesz na grype? Mamy gre dla Ciebie!;))
Człowiek
26.02.2006.
Dorwała Cię grypa? Siedziesz w domu i nudzisz się? Mamy dla Ciebie grę!


Image

 
Repelent na komary z... żab
Człowiek
26.02.2006.
Zielone australijskie rzekotki mogą być źródłem skutecznego sposobu na komary. Związek wydzielany przez skórę rzekotek może wejść w skład przyszłych środków odstraszających te owady - czytamy w BBC News. ImageZespół australijskich naukowców z Uniwersytetu w Adelajdzie badał właściwości wydzieliny skóry australijskiej rzekotki. Okazało się, że jest ona niezłym repelentem (środkiem odstraszającym) na komary.
Związek ten przetestowano na myszach. Te gryzonie, na których zastosowano żabią wydzielinę, uchroniły się przed ugryzieniem komara średnio przez 50 minut, czyli cztery razy dłużej niż myszy, którym nie zapewniono żadnej ochrony (12 minut) - informują badacze na łamach pisma "Biology Letters".
Źródło: onet.pl
 
Granulat drzewny paliwem
Biopaliwa
25.02.2006.
ImageGranulat drzewny, (z ang. pellet) to stałe paliwo z biomasy, jest to paliwo z przetworzonych odpadów drzewnych (trociny, wióry, zrębki). 1 m3 drewna litego odpowiada 2,5 m3 zrębków i 0,5 t granulatu drzewnego.
Pelety nie zawierają żadnych chemicznych dodatków (kleje, lakiery). Technicznie możliwe jest także produkowanie granulatu z kory, upraw energetycznych i słomy. Zawiera on jednak większe ilości popiołu. Granulat jest: łatwy w transporcie, magazynowaniu - dystrybucja w paczkach po 5, 10 i 20 kg lub luzem.
Szacunkowe porównanie kosztów uzyskanej energii cieplnej wygląda natomiast następująco: koszt energii cieplnej uzyskanej przy spalaniu granulatu drzewnego to 32 zł/GJ. Węgiel jako paliwo to koszt 20 zł/GJ dla kotłów nowoczesnych i 30 zł/GJ dla kotłów starych, gaz ziemny - 44 zł/GJ dla kotłów tradycyjnych, 33 zł/GJ dla kotłów nowych i 25 zł/GJ dla kotłów kondensacyjnych, olej - 58 zł/GJ, propan - 70 zł/GJ.


 
Energia z...
Energia
25.02.2006.
ImageRecykling może obejmować nie tylko butelki, puszki i plastikowe torby - na pomysł wykorzystania miejskich nieczystości wpadli Amerykanie.
San Francisco ma szansę stać się pierwszym miastem, w którym na energię elektryczną przerabiane będą... odchody zwierząt. Z przeprowadzonych przez zarząd miasta analiz wynika, że nieczystości te stanowią aż 4 proc. masy wszystkich śmieci wywożonych przez firmy użyteczności publicznej.
Źródło: Rzeczpospolita

 
Bioetanol
Biopaliwa
25.02.2006.
ImageProdukcja biopaliw byłaby korzystna dla konsumentów (niższe ceny), środowiska (mniejsze emisjezanieczyszczeń, ograniczenie efektu cieplarnianego), producentów (tańsze technologie), a także rolników (zapewnienie skupu zbiorów, nowe miejsca pracy).
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 111 112 113 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2353 - 2357 z 2357

Informacja o ciasteczkach

Nowości w Portalu

Sprzątanie Świata 2007

Rozmowa ze Sławomirem Brzózkiem  - członkiem fundacji "Nasza Ziemia", organizatora corocznej akcji "Sprzątanie Świata". O szczunku dla środowiska i odpowiedzialności za własne zachowanie. Zapraszamy do działu "Wywiady"ZEW Solina-Myczkowce

Fotoreportaż z wizyty Koła Naukowego Inżynierii Wodnej Politechniki Warszawskiej w Zespole Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce. Zapraszamy do działu "Reportaże"Foto-Gruba Kaśka
Kolejna fotorelacja z wyprawy Koła Naukowego MSOŚ UW, tym razem do Zakładu Wodociągu Praskiego. Zapraszamy do działu "Reportaże" !

Foto-Czajka
W dziale "Reportaże" pojawił się fotoreportaż z wizyty Koła Naukowego MSOŚ UW w warszawskiej oczyszczalni ścieków "Czajka". Zapraszamy do oglądania !

EkoZin
Szukasz najnowszych ekoniusów lub artykułów w portalu ekoportal.eu? Nie chcesz biegać po wszystkich działach? Chcesz mieć szybko najświeższe informacje związane z ochroną środowiska? Zapraszamy do zapoznania się z naszym EkoZinem!! W jednym miejscu przeczytasz wszystkie najnowsze ekoniusy i artykuły, kóre zostały opublikowane w portalu ekoportal.eu. A to wszystko z wygodnej formie e-gazety.   Użytkownicy
Użytkowników chcących  skorzystać z pełnej funkcjonalności portalu zapraszamy do rejestracji. Po zarejestrowaniu każdy Użytkownik otrzyma dwie wiadomości drogą mailową. Pierwsza wiadomość zawiera prośbę o potwierdzenie oraz link do strony aktywujący konto w portalu ekoportal.eu. Druga oficjalnie przywita Użytkownika w portalu oraz poda jego dane wpisane podczas rejestracji. Zapraszamy do rejestracji i korzystania ze wszystkich funkcji portalu ekoportal.eu.


Flesz

Prognoza pogody

Prognoza IMGW
 

Wspieramy


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

Czy wiesz że...


Okrytonasienne
Najliczniejszą rodziną okrytonasiennych są złożone (Asteraceae). Liczy ona 25 000 gatunków. Zaraz po niej plasuje się rodzina storczykowatych (Orchidaceae) z 24 000 gatunków.

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics