Skip to content
Chiny stawiają na energetykę jądrową
Energia
27.05.2011.

ImageZastępca sekretarza generalnego chińskiej agencji energii atomowej, Xu Yuming powiedział w wywiadzie dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung", że Chiny zamierzają inwestować w rozwój energetyki atomowej ok. 80 mld juanów (9 mld euro) rocznie.

Czytaj całość
 
Grzywny za brak ewidencji odpadów
Prawo
27.05.2011.

ImageSenat nie zgłosił żadnych poprawek do nowelizacji ustawy o odpadach. Zgodnie z nowymi przepisami, firmom grożą grzywny za brak ewidencji odpadów oraz kary pieniężne na naruszenie obowiązków dotyczących prowadzenia zbiorczego zestawienia danych o odpadach.

Czytaj całość
 
Krakowska lamusownia gratów
Odpady
26.05.2011.

Image9 czerwca br. ma odbyć się w Krakowie uroczyste otwarcie pierwszej lamusowni, czyli nowoczesnego miejsca recyklingu. Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu Norweskiego Mechanizmu Finansowego EOG i NMF.

Czytaj całość
 
Gorzów Wielkopolski: 2 szkoły ogrzewają wodę bateriami słonecznymi
Energia
26.05.2011.

ImageJak informuje Radio Zachód, dwie gorzowskie szkoły, w tym gimnazjum nr 7, zamontowały na dachu baterie słoneczne. Na dachu "siódemki" zainstalowano 10 solarów o łącznej powierzchni 25 metrów kwadratowych.

Czytaj całość
 
Zastrzeżenia do dyrektywy o efektywności energetycznej
Prawo
26.05.2011.

ImageJak informuje "Rzeczpospolita", przepisy dyrektywy dotyczące efektywności energetycznej, mogą okazać się nieskuteczne. Szczegóły dyrektywy mają być przedstawione za miesiąc.

Czytaj całość
 
Premier: Amerykanie są wymarzonym partnerem w sprawie gazu łupkowego
Energia
26.05.2011.

ImageZdaniem premiera Tuska Amerykanie to "wymarzeni partnerzy" Polski w poszukiwaniu i eksploatacji gazu łupkowego na terenie naszego państwa.

Czytaj całość
 
Kraków chroni swoją zieloną enklawę
Ochrona przyrody
26.05.2011.

ImageKraków zorganizował społeczną akcję w obronie Zakrzówka, zielonej enklawy w mieście. Akcja nosi nazwę: "Zostań modraszkiem i ocal bezcenny skarb Krakowa".

Czytaj całość
 
Japonia przestawia się na elektrownie słoneczne
Energia
25.05.2011.

Image"Rzeczpospolita" informuje, że Japonia zamierza wybudować 10 elektrownii słonecznych. Przyczyną zmiany w polityce energetycznej jest katastrofa w elektrowni jądrowej Fukushima.

Czytaj całość
 
Samochody służbowe będą ekologiczne?
Transport
25.05.2011.

ImageMinister finansów zdecydował, które kryteria będą obowiązkowe podczas oceny ofert dotyczących niektórych zamówień publicznych, w tym tych odnoszących sie do zamówień publicznych na zakup samochodów kategorii M i N. Należeć do nich będą, poza ceną, zużycie energii, emisja CO2, emisja zanieczyszczeń (tlenków azotu, cząstek stałych i węglowodorów).

Czytaj całość
 
Komisja Europejska jest za zrównoważonymi odłowami ryb
Prawo
25.05.2011.

ImagePrzy ustalaniu limitów połowowych w Unii Europejskiej, Komisja Europejska zamierza wziąć pod uwagę zalecenia naukowców odnośnie stanu stad ryb. Jeśli okaże się, że dane są niedostateczne, Komisja zapobiegawczo zaproponuje obniżone limity.

Czytaj całość
 
Amerykanie źle oszacowali złoża gazu łupkowego w Polsce
Energia
25.05.2011.

ImageZdaniem Jerzego Nawrockiego, dyrektora państwowego Instytutu Geologicznego, Amerykanie dokonali błędnego szacunku złóż gazu łupkowego w Polsce. Przede wszystkim wzięli pod uwagę zbyt dużą powierzchnię obszaru kraju, nie uwzględniając jednocześnie potencjalnej obecności gazu w skałach ordowickich.

Czytaj całość
 
Warszawa: zamiast śmietniska tereny sportowe
Odpady
24.05.2011.

ImageJak informuje Życie warszaw" na terenie największego w okolicach stolicy wysypiska śmieci Radiowo powstaną tereny sportowe. Na ponad 80-metrowym składowisku odpadów mają się znaleźć: narciarska trasa zjazdowa, rynna snowboardowa i crossowe trasy rowerowe.

Czytaj całość
 
Litwa chce współpracować z USA przy wydobyciu gazu łupkowego
Energia
24.05.2011.

ImageLitwa zachęca Stany Zjednoczone Ameryki do podjęcia współpracy w dziedzinie wydobycia w kraju gazu łupkowego. Obecnie wiceminister spraw zagranicznych Litwy, Egidijus Meilunas, przebywa z wizytą w USA.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 190 - 210 z 2357

Informacja o ciasteczkach

Nowości w Portalu

Sprzątanie Świata 2007

Rozmowa ze Sławomirem Brzózkiem  - członkiem fundacji "Nasza Ziemia", organizatora corocznej akcji "Sprzątanie Świata". O szczunku dla środowiska i odpowiedzialności za własne zachowanie. Zapraszamy do działu "Wywiady"ZEW Solina-Myczkowce

Fotoreportaż z wizyty Koła Naukowego Inżynierii Wodnej Politechniki Warszawskiej w Zespole Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce. Zapraszamy do działu "Reportaże"Foto-Gruba Kaśka
Kolejna fotorelacja z wyprawy Koła Naukowego MSOŚ UW, tym razem do Zakładu Wodociągu Praskiego. Zapraszamy do działu "Reportaże" !

Foto-Czajka
W dziale "Reportaże" pojawił się fotoreportaż z wizyty Koła Naukowego MSOŚ UW w warszawskiej oczyszczalni ścieków "Czajka". Zapraszamy do oglądania !

EkoZin
Szukasz najnowszych ekoniusów lub artykułów w portalu ekoportal.eu? Nie chcesz biegać po wszystkich działach? Chcesz mieć szybko najświeższe informacje związane z ochroną środowiska? Zapraszamy do zapoznania się z naszym EkoZinem!! W jednym miejscu przeczytasz wszystkie najnowsze ekoniusy i artykuły, kóre zostały opublikowane w portalu ekoportal.eu. A to wszystko z wygodnej formie e-gazety.   Użytkownicy
Użytkowników chcących  skorzystać z pełnej funkcjonalności portalu zapraszamy do rejestracji. Po zarejestrowaniu każdy Użytkownik otrzyma dwie wiadomości drogą mailową. Pierwsza wiadomość zawiera prośbę o potwierdzenie oraz link do strony aktywujący konto w portalu ekoportal.eu. Druga oficjalnie przywita Użytkownika w portalu oraz poda jego dane wpisane podczas rejestracji. Zapraszamy do rejestracji i korzystania ze wszystkich funkcji portalu ekoportal.eu.


Flesz

Prognoza pogody

Prognoza IMGW
 

Wspieramy


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

Czy wiesz że...


Energetyka jądrowa
We Francji znajduje się 20 elektrowni atomowych o łącznej mocy blisko 64 tyś. MW. Stanowi to 78% całości produkowanej energii elektrycznej w tym kraju.

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics