Skip to content
Japonia zamierza zredukować poziom promieniowania w Fukushimie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
28.08.2011.
ImageRząd Japonii chce w ciągu dwóch lat zmniejszyć o połowę poziom radiacji na terenie Fukushimy, gdzie doszło do skażenia wskutek awarii elektrowni atomowej Fukushima I.
- Naszym celem jest zmniejszenie w ciągu dwóch lat poziomu radiacji na poszkodowanych obszarach o połowę i o 60 proc. w tym samym czasie w miejscach, uczęszczanych przez dzieci - poinformował na konferencji prasowej japoński minister do spraw zapobiegania wypadkom nuklearnym Goshi Hosono.
Z szacunków japońskiego rządu wynika, że na terenach skażonych poziom promieniowania obniży się w sposób naturalny o ok. 40 proc. Dzięki dodatkowym zabiegom wynik ten ma się poprawić o 10 proc.
- Zasadniczo chcemy osiągnąć ten cel w jeszcze krótszym czasie. Technologia ciągle jest ulepszana i można to zrobić poprzez wystarczające finansowanie rządowe oraz wysiłek - zaznaczył Hosono.
Eksperci są zdania, że dezaktywacji wymaga teren zajmujący powierzchnię od 1 do 4 tys. km kwadratowych, czyli od 0,3 do 1 proc. terytorium Japonii.
Koszty całego przedsięwzięcia mają wynieść ponad 10 bilionów jenów (130 mld dolarów).Źródło: wnp.pl
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informacja o ciasteczkach

EkoNewsletter - Biuletyn Ekoportal.eu | X

Zachęcamy do rejestracji w Portalu Ochrony Środowiska Ekoportal.eu [w prawej kolumnie pośrodku] oraz prenumeraty biuletynu EkoNewsletter [w prawej kolumnie u góry]. Raz w miesiącu wprost do Twojej skrzynki mailowej trafi zestaw najważniejszych informacji  z ochrony środowiska mijającego miesiąca. Zapraszamy również na nasze Forum.

 

Flesz

Dodaj nasze kanały RSS


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics
 kinesisk flagga