Skip to content
Ziemia
Japonia zamierza zredukować poziom promieniowania w Fukushimie
28.08.2011.
ImageRząd Japonii chce w ciągu dwóch lat zmniejszyć o połowę poziom radiacji na terenie Fukushimy, gdzie doszło do skażenia wskutek awarii elektrowni atomowej Fukushima I.
Czytaj całość
 
USA: Z powodu trzęsienia ziemi zamknięto elektrownię jądrową
24.08.2011.
ImageWe wtorek ok. godziny 20 czasu polskiego w USA zatrzęsła się ziemia. Blisko 20 km od epicentrum położona jest elektrownia jądrowa North Anna. Reaktory wyłączono.
Czytaj całość
 
Znowu ziemia się zatrzęsła w pobliżu Fukushimy
19.08.2011.
ImageDziś u północno-wschodnich wybrzeży Japonii w regionie prefektury Fukushima odnotowano podziemne wstrząsy o sile 6,8 w skali Richtera. Japońska agencja meteorologiczna ogłosiła ostrzeżenie przed tsunami, które po 40 minutach odwołała.
Czytaj całość
 
Żłobek na wysypisku śmieci?
03.08.2011.
ImageW Opolu budują żłobek dla 50 maluchów w miejscu, gdzie było kiedyś dzikie wysypisko śmieci. Do sanepidu trafiła prośba o przeprowadzenie kontroli tego obszaru.
Czytaj całość
 
Lubelskie: brudna woda z wysypiska zalewa ogródki
30.07.2011.
ImageNa teren ogródków działkowych przy ulicy Zawilcowej 2 spływają hektolitry wody zanieczyszczonej odpadami ze znajdującego się nieopodal dawnego wysypiska śmieci. Sytuacja powtarza się juz od kilku lat.
Czytaj całość
 
Zmniejsza się zagrożenie suszą w Polsce
14.07.2011.
ImageInstytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa stwierdził zagrożenie wystąpienia suszy w 10 proc. gmin w Polsce, obejmujących teren czterech województw. Największy deficyt wody dla upraw polowych stwierdzono w woj. lubuskim i wielkopolskim.
Czytaj całość
 
Usuwanie skażeń radioaktywnych w Japonii potrwa dziesiątki lat
09.07.2011.
ImagePremier Japonii Naoto Kan powiedział, że dekontaminacja terenów znajdujących się w pobliżu uszkodzone podczas trzęsienia ziemi elektrowni jądrowej Fukushima będzie trwać wiele dziesiątków lat.
Czytaj całość
 
W Wielkiej Brytanii ogłoszono stan suszy
10.06.2011.

ImageZ powodu wyjątkowo upalnej i suchej wiosna w Wielkiej Brytanii brakuje wody. W kilku hrabstwach Anglii ogłoszono stan suszy, zakaz używania węży ogrodowych oraz zraszania pól.

Czytaj całość
 
Czy na terenie byłych Zakładów Przemysłu Ciągnikowego Ursus powinny powstać budynki mieszkalne?
20.04.2011.

ImageW warszawskim Ursusie na obszarze 9 ha gruntów ma powstać osiedle mieszkaniowe, przedszkola, żłobki, szkoły, ośrodki zdrowia. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że na terenie byłych zakładów Przemysłu Ciągnikowego Ursus zostały przekroczone normy poziomu zanieczyszczenia gruntów. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę ERM Polska.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 17 z 22

Informacja o ciasteczkach

EkoNewsletter - Biuletyn Ekoportal.eu | X

Zachęcamy do rejestracji w Portalu Ochrony Środowiska Ekoportal.eu [w prawej kolumnie pośrodku] oraz prenumeraty biuletynu EkoNewsletter [w prawej kolumnie u góry]. Raz w miesiącu wprost do Twojej skrzynki mailowej trafi zestaw najważniejszych informacji  z ochrony środowiska mijającego miesiąca. Zapraszamy również na nasze Forum.

 

Flesz

Dodaj nasze kanały RSS


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics