Skip to content
Wywiady
Selektywna zbiórka odpadów się opłaca Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
24.04.2008.

ImageJeżeli masz wątpliwości co do odbioru śmieci z twojego domu, jesteś zainteresowany tym, jaki procent warszawiaków czynnie segreguje odpady czy chciałbyś dowiedzieć się, dlaczego od nowego roku płacisz więcej za odpady komunalne, przeczytaj wywiad, którego udzieliło nam Biuro Ochrony Środowiska miasta stołcznego Warszawy.

Czytaj całość
 
Wielka lekcja ekologii i szacunku dla środowiska Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
12.09.2007.
Image"Sprzątanie świata to przede wszystkim wielka lekcja ekologii, szacunku dla środowiska, innych żywych stworzeń, człowieka, a na końcu szacunku dla samego siebie i odpowiedzialności za własną osobę" - wyjawił w wywiadzie dla portalu Ekoportal.eu Sławomir Brzózek, członek Zarządu Fundacji Nasza Ziemia, organizatora corocznej akcji Sprzątanie Świata. Zapraszamy do lektury niezwykle ciekawego wywiadu.
Czytaj całość
 
Energia odnawialna to wielka szansa dla Polski Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
05.09.2007.
ImageTechnologie odnawialne stanieją, jeśli będą szerzej stosowane w Europie. Więc mimo że bardzo trudno będzie nam osiągnąć wymogi unijne w 2020 r., nasze działania nie powinny ograniczyć się do tego, że jeździmy do Brukseli i prosimy o obniżenie pułapu - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" senator RP Urszula Gacek. Zapraszamy do lektury wywiadu.
Czytaj całość
 
Wytrzymać globalne ocieplenie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
27.06.2007.
ImageRośnie temperatura, topnieją lody podbiegunowe, wiosna na Grenlandii rozpoczyna się o 30 dni wcześniej, strefie umiarkowanej grożą susze i powodzie. O tym, co można zrobić w tej sytuacji opowie nam dr Witold Lenart z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Zapraszamy do wywiadu, którego udzielił reporterowi dziennika "Rzeczpospolita"
Czytaj całość
 
Buzek: Emisje CO2 ważniejsze niż bezpieczeństwo energetyczne Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
19.06.2007.
ImagePoważniejszym zagrożeniem niż brak bezpieczeństwa dostaw ropy i gazu może być wysoki poziom emisji gazów cieplarnianych, w tym CO2. Dzisiaj w Unii Europejskiej uważa się, że emisja gazów powodujących zmiany klimatu jest znacznie większym zagrożeniem niż niebezpieczeństwo braku dostaw ropy i gazu. Zapraszamy na wywiad z byłym premierem Jerzym Buzkiem, którego udzielił redaktorowi portalu wnp.pl
Czytaj całość
 
Fundusze unijne a środowisko Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
19.06.2007.
ImageUnijne normy w zakresie ochrony środowiska są niedostatecznie zgodne z polskim prawem. To powoduje konieczność ciągłych nowelizacji krajowych przepisów i utrudnia staranie się o unijne fundusze na inwestycje. Niestety transpozycja prawa unijnego niejednokrotnie nie jest doskonała, dlatego te same ustawy nowelizuje się kilkakrotnie. Zapraszamy na wywiad z Martą Majką Wiśniewską z WWF, przeprowadzony przez Andrzeja Okrasińskiego z "Gazety Prawnej"
Czytaj całość
 
Presja klimatu Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
13.04.2007.
ImageZmiany klimatu przestały być tematem wąskiego grona specjalistów, głównie dzięki ostatnim wspólnym decyzjom władz krajów Unii Europejskiej. Mówi sie o nich coraz więcej i częściej. O globalnym ociepleniu w przeszłości, dziś, jego skutkach na przyszłość oraz o ostatnim raporcie IPCC. Zapraszamy na wywiad z geografem i geologiem, profesorem Leszkiem Starklem z Polskiej Akademii Nauk, którego udzielił redakcji Dziennika Polskiego.
Czytaj całość
 
Buzek: Unia nie jest naszym wrogiem Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
11.04.2007.
ImageByły premier, a obecnie poseł Parlamentu Europejskiego. Ostatanio aktywny działacz na rzecz rozwoju czystych technologii węglowych w naszej energetyce. Dziś tłumaczy, dlaczego nie należy obrażać się na ostatnie decyzje płynące do nas z Brukseli oraz jak skutecznie dochodzić swoich racji na arenie międzynarodowej. Zapraszamy do lektury krótkiego wywiadu jakiego Jerzy Buzek udzielił redaktorowi Dziennika Zachodniego.
Czytaj całość
 
Minister Szyszko o obwodnicy Augustowa Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
13.02.2007.
Image12 lutego br. gościem porannej audycji Polskiego Radia "Sygnały Dnia" był minister środowiska prof. Jan Szyszko. Tematem rozmowy, prowadzonej przez Kacpra Kaliszewskiego, były oczywiście kwestie związane z decyzją resortu, zezwalającą na budowę dwupasmowej trasy ekspresowej przez cenną przyrodniczo dolinę Rospudy. Minister tłumaczył swoje postępowanie oraz zapowiedział pełne wyjaśnienie sprawy przed Komisją Europejską. Zapraszamy do przeczytania zapisu wywiadu.
Czytaj całość
 

Informacja o ciasteczkach

EkoNewsletter - Biuletyn Ekoportal.eu | X

Zachęcamy do rejestracji w Portalu Ochrony Środowiska Ekoportal.eu [w prawej kolumnie pośrodku] oraz prenumeraty biuletynu EkoNewsletter [w prawej kolumnie u góry]. Raz w miesiącu wprost do Twojej skrzynki mailowej trafi zestaw najważniejszych informacji  z ochrony środowiska mijającego miesiąca. Zapraszamy również na nasze Forum.

 

Flesz

Dodaj nasze kanały RSS


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics