Skip to content
Z powodu skażenia zakaz kąpieli w zalewie Szczecińskim Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
28.08.2011.
ImageWskutek zanieczyszczenia mikrobiologicznego na Zalewie szczecińskim został wprowadzony zakaz kąpieli w kąpielisku Stepnica w Zalewie Szczecińskim. W wodzie stwierdzono obecność enterokoków kałowych.
Wymogi sanitarne w takich przypadkach obligują zarządcę kąpieliska do ustawienia tablic informujących o zakazie kąpieli. Zakaz obowiązuje do odwołania.
Specjaliści informują, że namnażaniu bakterii sprzyjają m.in.: wysoka temperatura, bezwietrzna pogoda oraz brak opadów. Enterokoki kałowe mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, powodując m.in.: zaburzenia układu pokarmowego, bóle brzucha, mdłości i wymioty, czy zakażenia układu moczowo-płciowego.


Źródło: onet.pl
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informacja o ciasteczkach

EkoNewsletter - Biuletyn Ekoportal.eu | X

Zachęcamy do rejestracji w Portalu Ochrony Środowiska Ekoportal.eu [w prawej kolumnie pośrodku] oraz prenumeraty biuletynu EkoNewsletter [w prawej kolumnie u góry]. Raz w miesiącu wprost do Twojej skrzynki mailowej trafi zestaw najważniejszych informacji  z ochrony środowiska mijającego miesiąca. Zapraszamy również na nasze Forum.

 

Flesz

Dodaj nasze kanały RSS


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics
 Immagini sul desktop