Skip to content
BP ponosi ogromne koszta za zanieczyszczenie ropą Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
24.08.2011.
ImageW związku z katastrofą ekologiczną w zatoce Meksykańskiej brytyjski koncern naftowy BP wypłacił poszkodowanym jak dotąd 5 mld dolarów odszkodowania. Poszkodowanych jest nawet do miliona osób. Na razie odszkodowania dostało ponad 200 tys.
Koncern utworzył nawet rezerwę w wysokości 20 mld dolarów. Odszkodowania otrzymują mieszkańcy pochodzący ze wszystkich 50 stanów USA, mimo że zanieczyszczenie dotknęło 4 amerykańskie stany: Florydę, Luizjanę, Alabamę i Missisipi. Pieniądze otrzymali ponadto poszkodowani obywatele 36 innych krajów.Źródło: wnp.pl
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informacja o ciasteczkach

EkoNewsletter - Biuletyn Ekoportal.eu | X

Zachęcamy do rejestracji w Portalu Ochrony Środowiska Ekoportal.eu [w prawej kolumnie pośrodku] oraz prenumeraty biuletynu EkoNewsletter [w prawej kolumnie u góry]. Raz w miesiącu wprost do Twojej skrzynki mailowej trafi zestaw najważniejszych informacji  z ochrony środowiska mijającego miesiąca. Zapraszamy również na nasze Forum.

 

Flesz

Dodaj nasze kanały RSS


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics