Skip to content
Woda
20.05.2008.

 
Z powodu skażenia zakaz kąpieli w zalewie Szczecińskim
28.08.2011.
ImageWskutek zanieczyszczenia mikrobiologicznego na Zalewie szczecińskim został wprowadzony zakaz kąpieli w kąpielisku Stepnica w Zalewie Szczecińskim. W wodzie stwierdzono obecność enterokoków kałowych.
Czytaj całość
 
BP ponosi ogromne koszta za zanieczyszczenie ropą
24.08.2011.
ImageW związku z katastrofą ekologiczną w zatoce Meksykańskiej brytyjski koncern naftowy BP wypłacił poszkodowanym jak dotąd 5 mld dolarów odszkodowania. Poszkodowanych jest nawet do miliona osób. Na razie odszkodowania dostało ponad 200 tys.
Czytaj całość
 
Zachodniopomorskie: Escherichia coli w jeziorze Myśliborskim
20.08.2011.
ImageWskutek zanieczyszczenia mikrobiologicznego wprowadzono zakaz kąpieli w kąpielisku na jeziorze Myśliborskim w Myśliborzu. Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie stwierdził w wodzie obecność bakterii Escherichia coli.
Czytaj całość
 
Woda w Chojnowie niezdatna do picia
18.08.2011.
ImageMieszkańcy Chojnowa (woj. dolnośląskie) już od dwóch dni nie mają dostępu do pitnej wody. Przyczyną skażenia sieci wodociągowej bakteriami z grupy coli były nieszczelne szamba.
Czytaj całość
 
Czy Jezioro Swarzędzkie będzie w końcu czyste?
03.08.2011.
ImageGmina Swarzędz podpisała z firmą AERATOR Stanisław Podsiadłowski z Poznania umowę na przeprowadzenie rekultywacji Jeziora Swarzędzkiego. Aby na jeziorze powstało kąpielisko potrzeba kilku tego typu zabiegów.
Czytaj całość
 
W Zachodniopomorskiem z powodu zanieczyszczeń zamknięto kąpielisko
02.08.2011.
ImageJak poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w szczecinie, zamknięto kąpielisko na jeziorze Trzesiecko w Szczecinku. Powodem było zanieczyszczenie wody bakteriami.
Czytaj całość
 
Kujawsko-pomorskie: W Jeziorze Starym znaleziono 750 kg śniętych ryb
27.07.2011.
ImageW Jeziorze Starym pływają setki śniętych ryb. Sprawą zajęła się policja i prokuratura. Ryby najprawdopodobniej padły wskutek zatrucia wody nieznanymi chemikaliami.
Czytaj całość
 
Odpady ze Słowacji nie skaziły wody w Polsce
14.07.2011.
ImagePrzez ponad tydzień woda w wodociągach w Czarnym Dunajcu nie była zdatna do spożycia nawet po przegotowaniu. Przyczynę skażenia bada Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 17 z 78

Informacja o ciasteczkach

EkoNewsletter - Biuletyn Ekoportal.eu | X

Zachęcamy do rejestracji w Portalu Ochrony Środowiska Ekoportal.eu [w prawej kolumnie pośrodku] oraz prenumeraty biuletynu EkoNewsletter [w prawej kolumnie u góry]. Raz w miesiącu wprost do Twojej skrzynki mailowej trafi zestaw najważniejszych informacji  z ochrony środowiska mijającego miesiąca. Zapraszamy również na nasze Forum.

 

Flesz

Dodaj nasze kanały RSS


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics