Skip to content
Kropelka pokona trasę Warszawa- Gdańsk- Warszawa na 1 litrze paliwa? Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
22.08.2011.
ImageTak powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak w trakcie spotkania z autorami supernowoczesnych pojazdów ze Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów (SKAP). Prezentacja aut miała miejsce 10 sierpnia br. w siedzibie MG.
Zrzeszeni w SKAP studenci zaprojektowali dwa nowoczesne pojazdy - Kropelkę i PAKS. Kropelka jest w stanie pokonać 659 km na 1 litrze benzyny. Umożliwia jej to innowacyjne rozwiązanie techniczne oraz dokładne obliczenia parametrów aerodynamicznych. PAKS natomiast to pojazd przystosowany do jazdy po mieście. Zużywa 0,3 litra na 100 km jazdy.
Kropelka i PAKS, na Shell Eco-Marathon, zdobyły odpowiednio 2 miejsce w klasyfikacji pojazdów z kategorii prototypów zasilanych etanolem oraz 2 miejsce w kategorii bezpieczeństwo pojazdów spełniających warunki pozwalające na poruszanie się w ruchu ulicznym.
- Gratuluję zespołowi osiągnięć i dobrych wyników na międzynarodowych konkursach.  Mam nadzieję, że nie ustaniecie w odkrywczej pracy i zaprojektujecie pojazd, który zrewolucjonizuje rynek czterośladów – powiedział wicepremier Pawlak.
– Sam udzielałem się w podobnym klubie na Wydziale Samochodów i Maszyn Rolniczych PW i wiem, jak bardzo taka zabawa poszerza horyzonty. – podkreślił.


Źródło: biznesnafali.pl
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informacja o ciasteczkach

EkoNewsletter - Biuletyn Ekoportal.eu | X

Zachęcamy do rejestracji w Portalu Ochrony Środowiska Ekoportal.eu [w prawej kolumnie pośrodku] oraz prenumeraty biuletynu EkoNewsletter [w prawej kolumnie u góry]. Raz w miesiącu wprost do Twojej skrzynki mailowej trafi zestaw najważniejszych informacji  z ochrony środowiska mijającego miesiąca. Zapraszamy również na nasze Forum.

 

Flesz

Dodaj nasze kanały RSS


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics