Skip to content
Transport
27.05.2008.

 
Kropelka pokona trasę Warszawa- Gdańsk- Warszawa na 1 litrze paliwa?
22.08.2011.
ImageTak powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak w trakcie spotkania z autorami supernowoczesnych pojazdów ze Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów (SKAP). Prezentacja aut miała miejsce 10 sierpnia br. w siedzibie MG.
Czytaj całość
 
Nowy rekord świata w długości pokonanej trasy na jednym ładowaniu
20.08.2011.
Image"Schluckspecht", czyli eksperymentalny pojazd elektryczny ustanowił nowy rekord świata w długości pokonanej trasy na jednym ładowaniu - 1,013,8 mil (1631,5 km) w ciągu 36 godzin i 12 minut.
Czytaj całość
 
Hybrydowe autobusy z Wrocławia trafią do Norwegii
20.08.2011.
ImageAutobusy produkowane m.in. we Wrocławiu przez firmę Volvo Buses wyjadą na ulice Tromsö w północnej Norwegii. Duże zamówienie (91 autobusów, w tym 32 hybryd) złożyła firma Nobina.
Czytaj całość
 
W Zielonej Górze powstały pierwsze kontrapasy dla rowerzystów
18.08.2011.
ImageRowerzyści z Zielonej Góry od kilku dni mogą korzystać z kontrapasów. Znajdują się one m.in. na placu Pocztowym oraz na ul. Witebskiej. Aktualnie wymalowane został oznakowania poziome, a w niedługim czasie pojawią się sylwetki rowerzystów.
Czytaj całość
 
W USA będą surowsze normy zużycia benzyny w samochodach
30.07.2011.
ImageW piątek prezydent USA Barack Obama ogłosił wprowadzenie docelowych zaostrzonych standardów zużycia paliwa w samochodach. Jest to największe od 1970 r. podwyższenie norm oszczędności paliwa.
Czytaj całość
 
Polska nawiąże współpracę z Chinami w obszarze pojazdów elektrycznych?
30.07.2011.
ImageMinister Bury wraz z przedstawicielami polskich koncernów energetycznych rozmawiał w Pekinie i Szanghaju na temat przyszłości w Polsce transportu napędzanego energią elektryczną.
Czytaj całość
 
Ekologiczne tiry
27.07.2011.
ImageJak się okazuje, wprowadzenie e-myta może przyczynić się do poprawy czystości powietrza. Opłaty za przejazd są uzależnione od zużycia paliwa oraz emisji spalin, dlatego też firmy wymieniają tabor na nowocześniejszy i bardziej przyjazny środowisku.
Czytaj całość
 
Miejskie auto Twizy Z.E.
15.07.2011.
ImageKoncepcyjny model miejskiego auta Twizy Z.E. jest niewielkim samochodem, który mierzy zaledwie 2,5 metra długości i 1,13 metrów szerokości. Auto może przewozić dwie osoby - kierowcę i pasażera usytuowanego za nim.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 17 z 86

Informacja o ciasteczkach

EkoNewsletter - Biuletyn Ekoportal.eu | X

Zachęcamy do rejestracji w Portalu Ochrony Środowiska Ekoportal.eu [w prawej kolumnie pośrodku] oraz prenumeraty biuletynu EkoNewsletter [w prawej kolumnie u góry]. Raz w miesiącu wprost do Twojej skrzynki mailowej trafi zestaw najważniejszych informacji  z ochrony środowiska mijającego miesiąca. Zapraszamy również na nasze Forum.

 

Flesz

Dodaj nasze kanały RSS


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics