Skip to content
Ładowanie telefonu krzykiem! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
30.08.2011.
ImageZ najnowszych badań wynika, że niedługo będzie można ładować telefony komórkowe głosem. Południowokoreański uniwersytet pracuje nad stworzeniem komórek, które będą się ładować w trakcie rozmowy telefonicznej.
Dr Sang-Woo Kim z instytutu nanotechnologii w Uniwersytecie Sungkyunkwan jest zdania, że niesłusznie pomija się dźwięk jako źródło energii. Naukowiec chce, aby mowa, muzyka i hałas były wykorzystywane do ładowania ogniw elektrycznych.
Jak działa taka technologia? Pomiędzy dwiema elektrodami umieszcza się małe pasma tlenku cynku, a mata zlokalizowana nad nimi absorbuje dźwięk i wibruje w momencie, gdy fale dźwiękowego do niej dotrą, tworząc ruch pasm. Prąd, który jest uzyskiwany w ten sposób może posłużyć do ładowania baterii.Źródło: wp.pl
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informacja o ciasteczkach

EkoNewsletter - Biuletyn Ekoportal.eu | X

Zachęcamy do rejestracji w Portalu Ochrony Środowiska Ekoportal.eu [w prawej kolumnie pośrodku] oraz prenumeraty biuletynu EkoNewsletter [w prawej kolumnie u góry]. Raz w miesiącu wprost do Twojej skrzynki mailowej trafi zestaw najważniejszych informacji  z ochrony środowiska mijającego miesiąca. Zapraszamy również na nasze Forum.

 

Flesz

Dodaj nasze kanały RSS


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics