Skip to content
Technologie
27.05.2008.

 
Ładowanie telefonu krzykiem!
30.08.2011.
ImageZ najnowszych badań wynika, że niedługo będzie można ładować telefony komórkowe głosem. Południowokoreański uniwersytet pracuje nad stworzeniem komórek, które będą się ładować w trakcie rozmowy telefonicznej.
Czytaj całość
 
Panel słoneczny dla wojska
19.08.2011.
ImageNaukowcy z Australian National University (ANU) opracowali panel słoneczny z przeznaczeniem dla wojska, dzięki któremu żołnierze będą mogli zrezygnować z noszenia ciężkich baterii.
Czytaj całość
 
Lodówka z kartonu
05.08.2011.
ImageDzięki zastosowaniu specjalnego tworzywa termoizolacyjnego NorShield udało się stworzyć ThermaFresh - kartonową lodówkę. Może ona pomieścić 15 kilogramów żywności oraz napojów.
Czytaj całość
 
Przezroczyste baterie
30.07.2011.
ImageZespół naukowców z uniwersytetu Stanforda podczas prac nad jak najpojemniejszymi bateriami, stworzył baterie przezroczyste. Baterie tego typu można stosować w wyświetlaczach organicznych OLED, smartfonach i komórkach, odtwarzaczach MP3 i innych tego typu urządzeniach.
Czytaj całość
 
Toaleta nie zużywająca prądu i wody
27.07.2011.
ImageKonstruktorzy z Kanady pracują nad projektem toalety, w której nie będzie potrzeby używania wody ani prądu. Grant (3 mln dolarów), który sfinansuje  budowę toalety, przyznała fundacja Billa i Melindy Gatesów. O projekt konkuruje 8 zespołów.
Czytaj całość
 
Ekologiczna myszka
06.07.2011.
ImageFirma Gigabyte stworzyła bezprzewodową myszkę ECO500, która ma działać bez wymiany baterii przez okres 12 miesięcy. Jest to laserowa myszka działająca w częstotliwości 2,4 GHz, której waga wynosi wraz z bateriami zaledwie 122 gramy.
Czytaj całość
 
Korzystanie z urządzenia jako sposób na jego ładowanie
27.06.2011.

ImageAustralijscy naukowcy z Uniwersytetu RMIT pod kierownictwem Madhu Bhaskarana wykorzystują do ładowania urządzeń przenośnych efekt piezoelektryczny. Na ekranie dotykowego smartfonu został zamieszczono cieniutką warstwę pozyskującą energię z siły wywieranego nacisku.

Czytaj całość
 
Torba, która gromadzi energię słoneczną
13.06.2011.

ImageDiffus Design stworzyło oryginalną damską torebkę zdobioną wieloma cekinami. Jednak nie są to zwyczajne cekiny, absorbują one światło słoneczne i magazynują energię solarną w baterii litowo-jonowej.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 17 z 67

Informacja o ciasteczkach

EkoNewsletter - Biuletyn Ekoportal.eu | X

Zachęcamy do rejestracji w Portalu Ochrony Środowiska Ekoportal.eu [w prawej kolumnie pośrodku] oraz prenumeraty biuletynu EkoNewsletter [w prawej kolumnie u góry]. Raz w miesiącu wprost do Twojej skrzynki mailowej trafi zestaw najważniejszych informacji  z ochrony środowiska mijającego miesiąca. Zapraszamy również na nasze Forum.

 

Flesz

Dodaj nasze kanały RSS


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics