Skip to content
Chiny: Zatrzymano blisko tysiąc osób za produkcję toksycznej paszy Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
30.08.2011.
ImagePolicja w Chinach aresztowała 989 osób, które są zamieszane w produkcję oraz obrót klenbuterolem. Jest to toksyczna i potencjalnie rakotwórcza substancja używana nielegalnie m.in. do tuczenia świń.
Agencja Xinhua podała, że zatrzymani należeli do kilku oddzielnych grup rozsianych po całych Chinach. Zajmowali się oni produkcją klenbuterolu dodawanego następnie do gotowych pasz dla świń. Prawo w Chinach zakazuje produkcji oraz obrotu obrotu klenbuterolem, a także podawania go zwierzętom w celu uzyskania chudszego mięsa.
Klenbuterol jest substancją, która zwiększa dotlenienie tkanek, przyspiesza spalanie tłuszczu  oraz przyrost masy mięśniowej. Spożywanie mięsa zwierząt, którym podawano tę substancję, może stanowić zagrożenie dla zdrowia. W roku 2006 w Szanghaju ponad 330 osób zatruło się po zjedzeniu wieprzowiny, która zawierała klenbuterol.


Źródło: portalspozywczy.pl
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informacja o ciasteczkach

EkoNewsletter - Biuletyn Ekoportal.eu | X

Zachęcamy do rejestracji w Portalu Ochrony Środowiska Ekoportal.eu [w prawej kolumnie pośrodku] oraz prenumeraty biuletynu EkoNewsletter [w prawej kolumnie u góry]. Raz w miesiącu wprost do Twojej skrzynki mailowej trafi zestaw najważniejszych informacji  z ochrony środowiska mijającego miesiąca. Zapraszamy również na nasze Forum.

 

Flesz

Dodaj nasze kanały RSS


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics