Skip to content
Rolnictwo
Chiny: Zatrzymano blisko tysiąc osób za produkcję toksycznej paszy
30.08.2011.
ImagePolicja w Chinach aresztowała 989 osób, które są zamieszane w produkcję oraz obrót klenbuterolem. Jest to toksyczna i potencjalnie rakotwórcza substancja używana nielegalnie m.in. do tuczenia świń.
Czytaj całość
 
Jest już uchwała w sprawie ochrony roślin
18.08.2011.
ImageRząd podjął uchwałę odnośnie ustanowienia planu wieloletniego, którego celem jest m.in. ochronę roślin uprawnych. Program ma działać w okresie 2011-2015 r. Koszt realizacji programu to ponad 38 mln zł.
Czytaj całość
 
Najlepsze gospodarstwa agroturystyczne na Śląsku
04.08.2011.
ImageŚląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego juz po raz trzeci zorganizował konkurs na Najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne.
Czytaj całość
 
Przeciwnicy GMO wyszli przed Parlament
27.07.2011.
ImageKilkadziesiąt osób przeciwnych dopuszczeniu upraw genetycznie modyfikowanych (GMO) w Polsce protestowało dziś przed parlamentem. Protest związany jest z rozpatrywaniem przez Senat ustawy o nasiennictwie, w której nie ma zapisu o zakazie upraw GMO.
Czytaj całość
 
Święto Miodu, Wina i Chleba w Zielonej Górze
15.07.2011.
ImageW najbliższą niedzielę w Zielonej Górze będzie obchodzone Święto Miodu, Wina i Chleba. W związku z tym na terenie Muzeum Etnograficznego odbędzie się degustacja tradycyjnych i zarazem naturalnych wyrobów.
Czytaj całość
 
Gliwice: przedsiębiorczy rolnicy sprzedają warzywa ekologiczne we własnym sklepie
09.07.2011.
ImageRolnicy z okolic Gliwic wpadli na pomnysł otwarcia sklepu z żywnością ekologiczną, w którym będą sprzedawać warzywa ekologiczne z własnych gospodarstw. W sklepie zaopatrzyć się mozna w całą gamę innych produktów.
Czytaj całość
 
UE wzmoże monitoring pasz pod kątek obecności dioksyn?
07.07.2011.
ImageZ powodu milionowych strat spowodowanych przez styczniową aferę dioksynową w Niemczech, Unia Europejska zamierza  wzmocnić system monitoringu pasz. Dla wielu producentów pasz i surowców tłuszczowych oznacza to dodatkowe koszty, stąd pojawiają się ich głosy sprzeciwu.
Czytaj całość
 
Antybiotyki stosowane w rolnictwie powodują rozwój superbakterii
22.06.2011.

ImageEksperci są zdania, że wskutek wzrastającej ilości antybiotyków stosowanych na brytyjskich fermach rozwijają się groźne i szczególnie odporne superbakterie. Chodzi głównie o takie antybiotyki, jak: cefalosporyn, luorochinolony i makrolidy.

Czytaj całość
 
Niemcy: kiełki źródłem zakażeń bakterią E. coli
13.06.2011.

ImageNiemieckie władze potwierdzają, że źródłem zakażeń zmutowanym szczepem bakterii E. coli są kiełki pochodzące z gospodarstwa w Dolnej Saksonii. Jak powiedziała komisarz UE ds. zdrowia John Dali, teraz nadszedł czas, aby wyciągnąć wnioski z tego, co się stało.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 17 z 51

Informacja o ciasteczkach

EkoNewsletter - Biuletyn Ekoportal.eu | X

Zachęcamy do rejestracji w Portalu Ochrony Środowiska Ekoportal.eu [w prawej kolumnie pośrodku] oraz prenumeraty biuletynu EkoNewsletter [w prawej kolumnie u góry]. Raz w miesiącu wprost do Twojej skrzynki mailowej trafi zestaw najważniejszych informacji  z ochrony środowiska mijającego miesiąca. Zapraszamy również na nasze Forum.

 

Flesz

Dodaj nasze kanały RSS


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics