Skip to content
Polska zapłaci karę za brak wdrożenia unijnej dyrektywy o promowaniu stosowania OZE? Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
19.08.2011.
ImageJak informuje "Rzeczpospolita", Polska może otrzymać karę za brak wdrożenia unijnej dyrektywy o promowaniu stosowania energii z odnawialnych źródeł (OZE). Termin przyjęcia unijnych przepisów upłynął 5 grudnia 2010 r.
Tymczasem w Polsce nadal trwają prace nad ustawą, a jej przyjęcie podczas trwającej kadencji parlamentu jest mało prawdopodobne.
Komisja Europejska już 27 stycznia wystosowała wobec naszego państwa zarzuty formalne związane z niewdrożeniem dyrektywy. Oznacza to rozpoczęcie unijnego postępowania administracyjnego w tej sprawie.
Jak wyjaśnia Agnieszka Gapys z Ministerstwa Gospodarki, KE nie podjęła jednak decyzji o przejściu do drugiego etapu postępowania administracyjnego, tj. wystosowania tzw. uzasadnionej opinii. Dopiero gdy zakończy się drugi etap unijni urzędnicy mogą wystosować skargę do europejskiego trybunału, co może oznaczać dla Polski karę.
"Rzeczpospolita" ocenia, że w związku z nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi prace nad przyjęciem nowych przepisów jeszcze potrwają, a zatem kara dla Polski jest bardzo prawdopodobna.Źródło: cire.pl
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informacja o ciasteczkach

EkoNewsletter - Biuletyn Ekoportal.eu | X

Zachęcamy do rejestracji w Portalu Ochrony Środowiska Ekoportal.eu [w prawej kolumnie pośrodku] oraz prenumeraty biuletynu EkoNewsletter [w prawej kolumnie u góry]. Raz w miesiącu wprost do Twojej skrzynki mailowej trafi zestaw najważniejszych informacji  z ochrony środowiska mijającego miesiąca. Zapraszamy również na nasze Forum.

 

Flesz

Dodaj nasze kanały RSS


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics