Skip to content
Prawo
13.06.2008.

 
Nieprawidłowości przy budowie siłowni wiatrowych nad Prosną?
30.08.2011.
ImageProkuratura z Pleszewa sprawdza, czy jedna z firm, która zajmowała się budową siłowni wiatrowych, nie dopuściła się przestępstwa. Miałoby ono polegać na umieszczeniu we wniosku o wydanie pozwolenia na budowę wiatraków w gminie Gizałki nazwisk osób nie żyjących już od dłuższego czasu.
Czytaj całość
 
Minister Środowiska chce zakazu upraw GMO w Polsce
24.08.2011.
ImageMinister rolnictwa Marek Sawicki zamierza przygotować przepisy zakazujące uprawę roślin modyfikowanych genetycznie. Prezydent Komorowski zawetował ustawę o nasiennictwie, w której zawarto przepisy odnośnie GMO.
Czytaj całość
 
Poprawka do Prawa energetycznego odrzucona
22.08.2011.
ImageW ubiegły piątek większość posłów zagłosowała za odrzuceniem poprawki do Prawa energetycznego, która zezwalałaby firmom energetycznym w pewnych okolicznościach na nie rozpatrywanie wniosków o określenie warunków przyłączenia do sieci źródeł mocy.
Czytaj całość
 
Polska zapłaci karę za brak wdrożenia unijnej dyrektywy o promowaniu stosowania OZE?
19.08.2011.
ImageJak informuje "Rzeczpospolita", Polska może otrzymać karę za brak wdrożenia unijnej dyrektywy o promowaniu stosowania energii z odnawialnych źródeł (OZE). Termin przyjęcia unijnych przepisów upłynął 5 grudnia 2010 r.
Czytaj całość
 
Żarówki 60 - watowe tylko do końca sierpnia
02.08.2011.
ImageWraz z dniem 1 września zgodnie z rozporządzeniem Komisji Europejskiej (KE) przestaną być produkowane tradycyjne żarówki o mocy 60 W. Będą one w sprzedaży aż do wyczerpania się zapasów magazynowych.
Czytaj całość
 
Ustawa śmieciowa podpisana przez prezydenta Komorowskiego
15.07.2011.
ImagePrezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Zgodnie z nowelą gminy przejmują kontrole nad gospodarowaniem odpadami.
Czytaj całość
 
Uchwalono nowelizację Prawa energetycznego
15.07.2011.
ImagePodczas dzisiejszego posiedzenia Sejm uchwalił ustawę, która nowelizuje Prawo energetyczne. Dzięki zmianom energia elektryczna sprzedawana przez GPW zostanie zaliczona do tzw. obliga giełdowego.
Czytaj całość
 
Już niedługo poznamy ustawę o OZE?
13.07.2011.
ImagePod koniec września projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii ma zostać poddany konsultacjom międzyresortowym i społecznym. Około 20 października zajmie się nim rząd podczas posiedzenia. Nie wiadomo jednak, kiedy ustawa trafi do Sejmu.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 17 z 176

Informacja o ciasteczkach

EkoNewsletter - Biuletyn Ekoportal.eu | X

Zachęcamy do rejestracji w Portalu Ochrony Środowiska Ekoportal.eu [w prawej kolumnie pośrodku] oraz prenumeraty biuletynu EkoNewsletter [w prawej kolumnie u góry]. Raz w miesiącu wprost do Twojej skrzynki mailowej trafi zestaw najważniejszych informacji  z ochrony środowiska mijającego miesiąca. Zapraszamy również na nasze Forum.

 

Flesz

Dodaj nasze kanały RSS


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics