Skip to content
Powietrze
21.05.2008.

 
Zachodniopomorskie: Konsultacje dotyczące pyłu zawieszonego
28.07.2011.
ImageMarszałek Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w konsultacjach społecznych projektu „Programu ochrony powietrza dla strefy powiat szczecinecki w zakresie pyłu zawieszonego PM10”.
Czytaj całość
 
Nowa ustawa w walce z uciążliwymi zapachami
21.06.2011.

ImageNowa ustawa Ministerstwa Środowiska zakłada walkę z uciążliwymi dla mieszkańców Krakowa zapachami. Aromat unoszący się z budek z kebabami i zapiekankami zbadają specjalne komisje.

Czytaj całość
 
Kraków jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w UE!
08.06.2011.

ImageWłaśnie opublikowano badania naukowców ze Stanów Zjednoczonych oraz Unii Europejskiej, w tym z Polski, na temat czystości powietrza w Krakowie. Wyniki są zatrważające. Powietrze w Krakowie jest bardzo zanieczyszczone m.in. przez związki rakotwórcze.

Czytaj całość
 
Chmura z chilijskiego wulkanu jest już nad Buenos Aires
07.06.2011.

ImageW związku z pojawieniem się chmury wulkanicznego pyłu wstrzymano wszystkie loty na dwóch lotniskach w Buenos Aires. Chmura pyłu to efekt sobotniego wybuchu chilijskiego wulkanu Puyehue.

Czytaj całość
 
W Japonii wykryto niewielkie ilości plutonu w glebie w pobliżu elektrowni Fukushima I
06.06.2011.

ImageW pobliżu uszkodzonej elektrowni atomowej Fukushima I znaleziono po raz pierwszy w glebie niewielką ilość plutonu. Jak podkreśla profesor Masayoshi Yamamoto z Uniwersytetu Kanazawa, pobrana próbka brana jest mniejsza od przeciętnej ilości plutonu, który był wykrywany w przeszłości w Japonii po próbnych wybuchach nuklearnych za granicą.

Czytaj całość
 
Zachodniopomorskie: Smród męczy mieszkańców Kluczewa
24.05.2011.

ImageMieszkańcy Kluczewa, woj. zachodniopomorskie, przechodzą ciężką próbę wytrzymałości. Firma rolnicza zaczęła nawozić swoje pola, czemu towarzyszy nie dający się znieść smród.

Czytaj całość
 
Naukowcy podjęli się zbadania powietrza wokół oczyszczalni
20.05.2011.

ImagePo raz pierwszy w Polsce naukowcy zbadają powietrze wokół oczyszczalni ścieków. Będą oni badać odór oraz obecność bakterii w powietrzu wokół Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach.

Czytaj całość
 
Powietrze zamknięte w słoikach
19.05.2011.

ImageOkazuje się, że ciekawych pomysłów na biznes nie brakuje. Pewna firma zamierza sprzedawać w sklepie internetowym słoiki z powietrzem. Do wyboru mamy powietrze leśne, z ogrodu albo znad jeziora.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 17 z 66

Informacja o ciasteczkach

EkoNewsletter - Biuletyn Ekoportal.eu | X

Zachęcamy do rejestracji w Portalu Ochrony Środowiska Ekoportal.eu [w prawej kolumnie pośrodku] oraz prenumeraty biuletynu EkoNewsletter [w prawej kolumnie u góry]. Raz w miesiącu wprost do Twojej skrzynki mailowej trafi zestaw najważniejszych informacji  z ochrony środowiska mijającego miesiąca. Zapraszamy również na nasze Forum.

 

Flesz

Dodaj nasze kanały RSS


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics