Skip to content
W Trzebini zrekultywują składowisko odpadów Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
30.08.2011.
ImageSkładowisko odpadów po zakładach "Górka" w Trzebini zostanie poddane rekultywacji. wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Małgorzata Skucha i wojewoda małopolski Stanisław Kracik podpisali w piątek umowę na sfinansowanie tego zadania.
Projekt rekultywacji składowiska odpadów niebezpiecznych i szkodliwych umieszczono na liście indykatywnej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013. Koszt realizacji projektu ma wynieść 35 mln zł, przy czym 85 proc. środków sfinansuje UE. Realizacji zadania podjął się wojewoda małopolski Stanisław Kracik.
Składowisko odpadów zlokalizowane jest na terenie wyrobiska "Górka", które położone jest w północnej części Trzebnicy. teren ten sąsiaduje z centrum miasta oraz terenami przemysłowymi.
Inwestycja ma polegać na odpompowaniu wody stojącej w wyrobisku, przełożeniu części odpadów oraz wykonaniu szczelnej izolacji, aby do środowiska nie wydostawały się niebezpieczne substancje odpadów. Wykonana zostanie rekultywacja i zagospodarowanie terenu.
Prace mają się zacząć w roku 2013 i maja objąć teren o powierzchni ok. 9 hektarów.


Źródło: portalsamorzadowy.pl
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informacja o ciasteczkach

EkoNewsletter - Biuletyn Ekoportal.eu | X

Zachęcamy do rejestracji w Portalu Ochrony Środowiska Ekoportal.eu [w prawej kolumnie pośrodku] oraz prenumeraty biuletynu EkoNewsletter [w prawej kolumnie u góry]. Raz w miesiącu wprost do Twojej skrzynki mailowej trafi zestaw najważniejszych informacji  z ochrony środowiska mijającego miesiąca. Zapraszamy również na nasze Forum.

 

Flesz

Dodaj nasze kanały RSS


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics
 elegant report to examine #YXPPEAABZJDT6590749085