Skip to content
Czy Rybitwia Mielizna znajdzie się pod ochroną? Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
30.01.2010.
 
ImageW Gdyni odbyło się spotkanie na temat przyszłości Ryfu Mew - piaszczystej mielizny na rzece (łachy), która znajduje się w centrum Zatoki Puckiej. Ryf przez wieki stanowił siedlisko fokom szarym. Zdaniem ekspertów ze Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, Ryf Mew, inaczej nazywany Rybitwią Mielizną, nadal może być potencjalną ostoją tych zwierząt.
Jest on unikalnym obszarem nie tylko na polskim wybrzeżu. Jak ocenia WWF promowanie tego obszaru jako atrakcji turystycznej na miarę Morskiego Oka w Tatrach, jest największym obecnie zagrożeniem dla Ryfu Mew.


Źródło: ekoinfo.pl


Zacytuj ten artykuł na innej stronieDrukujWyślij znajomemuPodobne artykułyDodaj do Wykop.pl
Komentarze do tego artykułu są aktywne: . Możesz śledzić odpowiedzi do tego artykułu za pomocą RSS 2.0 kanału RSS. Możesz też pozostawić komentarz. Carex Digitata - wydawca Portalu Ochrony Środowiska Ekoportal.eu nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Komentarze użytkowników (0)Kanał RSS komentarzy
Only registered users can comment an article. Please login or register.

Brak komentarzy

« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informacja o ciasteczkach

EkoNewsletter - Biuletyn Ekoportal.eu | X

Zachęcamy do rejestracji w Portalu Ochrony Środowiska Ekoportal.eu [w prawej kolumnie pośrodku] oraz prenumeraty biuletynu EkoNewsletter [w prawej kolumnie u góry]. Raz w miesiącu wprost do Twojej skrzynki mailowej trafi zestaw najważniejszych informacji  z ochrony środowiska mijającego miesiąca. Zapraszamy również na nasze Forum.

 

Flesz

Dodaj nasze kanały RSS


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics