Skip to content
Ochrona przyrody
27.05.2008.

 
W Trzebini zrekultywują składowisko odpadów
30.08.2011.
ImageSkładowisko odpadów po zakładach "Górka" w Trzebini zostanie poddane rekultywacji. wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Małgorzata Skucha i wojewoda małopolski Stanisław Kracik podpisali w piątek umowę na sfinansowanie tego zadania.
Czytaj całość
 
Zachodniopomorskie: poszukiwania lidera ekologicznego
28.08.2011.
ImageWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Szczecinie zorganizował konkurs pod nazwą "Zachodniopomorski Lider Ekologii". Do udziału zaproszone są wszystkie zainteresowane samorządy.
Czytaj całość
 
Więźniowie posprzątają lasy na Mazowszu
22.08.2011.
Image30 skazanych będzie sprzątać lasy, porządkować ścieżki przyrodnicze oraz przeprowadzać doraźne remonty budynków i obiektów. Porozumienie to element realizowanego od maja br. programu "Czyste lasy na Mazowszu".
Czytaj całość
 
Podlasie: projekt informacyjny o obszarach Natura 2000
05.08.2011.
ImageRegionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku rozpoczęła projekt, który ma propagować informacje na temat obszarów chronionych w ramach europejskiej sieci Natura 2000. W Podlaskiem znajdują się 34 takie obszary (43. proc. powierzchni regionu).
Czytaj całość
 
Sokoły i sokolnicy pod Wielką Skocznią
04.08.2011.
ImageOd poniedziałku do niedzieli można spotkać pod Wielką Skocznią sokolników. W jeszcze budującym się Tatrzańskim Parku Edukacyjnym można już teraz poznać życie, nawyki, techniki polowania oraz charaktery: sokołów, orłów i sów.
Czytaj całość
 
Lublin: Administracja przyjazna środowisku
03.08.2011.
ImageDo dnia 31 sierpnia br. można zgłaszać administrację przyjazną środowisku, będącą wizytówką dzielnicy. Te, które wypadną najlepiej w rankingu zostaną uhonorowane przez Wydział Ochrony Środowiska w Lublinie.
Czytaj całość
 
Parki narodowe dalej w rękach samorządowców
02.08.2011.
ImageNajprawdopodobniej w tej kadencji nie uda się uchwalenie w Sejmie obywatelskiego projektu, zastępującego weto samorządów w sprawie tworzenia parków narodowych konsultacjami i odcinającego parki od politycznych nacisków.
Czytaj całość
 
Chiny: Znaleziono największy grzyb na świecie
02.08.2011.
ImageNa łamach "Fungal Biology" opisano największego owocnika grzyba, jaki kiedykolwiek został znaleziony. Pochodzi on z Chin, ma 10 metrów długości, 80 cm szerokości i waży pół tony. Zdaniem naukowców rośnie on min. 20 lat.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 17 z 1261

Informacja o ciasteczkach

EkoNewsletter - Biuletyn Ekoportal.eu | X

Zachęcamy do rejestracji w Portalu Ochrony Środowiska Ekoportal.eu [w prawej kolumnie pośrodku] oraz prenumeraty biuletynu EkoNewsletter [w prawej kolumnie u góry]. Raz w miesiącu wprost do Twojej skrzynki mailowej trafi zestaw najważniejszych informacji  z ochrony środowiska mijającego miesiąca. Zapraszamy również na nasze Forum.

 

Flesz

Dodaj nasze kanały RSS


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics