Skip to content
Klimat
Polska będzie przygotowywać UE do szczytu klimatycznego w Durbanie
14.07.2011.
ImageW trakcie polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej będzie mieć miejsce kolejny globalny szczyt klimatyczny. Tym razem odbędzie się w Durbanie w okresie od 27 listopada do 9 grudnia br.
Czytaj całość
 
Lotnisko Chopina będzie emitować mniej CO2
13.07.2011.
ImageWładze warszawskiego lotniska Chopina zamierzają skontrolować pod kątem emisji dwutlenku węgla pojazdy, klimatyzatory, generatory oraz inne urządzenia.
Czytaj całość
 
Sopot: nieformalne obrady ministrów środowiska krajów UE
12.07.2011.
ImageWe wtorek odbyło się nieformalne spotkanie ministrów środowiska państw członkowskich Unii Europejskiej. Rozmawiano na temat ochrony klimatu oraz adaptacji do zmian klimatycznych. Polska prezydencja chce także omówić wspólne stanowisko UE na konferencję klimatyczną w Durbanie (RPA).
Czytaj całość
 
UE krytykuje Polskę za zablokowanie unijnych planów obniżania emisji CO2
24.06.2011.

ImageWeto Polski odnośnie unijnego ?planu działania do przejścia na konkurencyjną gospodarkę niskoemisyjną do 2050 roku" wywołało krytykę ze strony innych państw członkowskich. Podczas głosowania w Luksemburgu debatowano m.in. nad obniżeniem emisji CO2 do 2020 r. o 25 proc., czyli o 5 proc. więcej, niż zaakceptował wcześniej UE.

Czytaj całość
 
UE: Polska nie zgadza się na zwiększenie redukcji emisji dwutlenku węgla
23.06.2011.

ImagePolska nie wyraża zgody na zwiększenie redukcji emisji CO2 przez całą Unię Europejską. Jak powiedział minister ds. europejskich, Mikołaj Dowgielewicz, mogłoby to doprowadzić m.in. do wzrostu cen energii; inne kraje muszą to zrozumieć.

Czytaj całość
 
Jedynie Polska zablokowała konkluzje ministrów środowiska
21.06.2011.

ImagePolska jest jedynym krajem członkowskim UE, który zablokował konkluzje wtorkowej rady ministrów środowiska dotyczącej ścieżki obniżania emisji dwutlenku węgla w unii Europejskiej do roku 2050.

Czytaj całość
 
Rozpoczęto proces zbierania danych do przydziału uprawnień do emisji CO2
15.06.2011.

ImageJak poinformowało Ministerstwo Środowiska rozpoczęto proces zbierania danych od prowadzących instalacje objęte systemem handlu uprawnieniami do emisji. Zebrane dane zostaną wykorzystane podczas opracowywania tzw. Krajowych Środków Wykonawczych.

Czytaj całość
 
Australia: aby zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych chcą wybić wielbłądy
09.06.2011.

ImageJedno z australijskich przedsiębiorstw zajmujące się przygotowaniem planu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych - Northwest Carbon, znalazło kontrowersyjne rozwiązanie - ubój wielbłądów.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 17 z 108

Informacja o ciasteczkach

EkoNewsletter - Biuletyn Ekoportal.eu | X

Zachęcamy do rejestracji w Portalu Ochrony Środowiska Ekoportal.eu [w prawej kolumnie pośrodku] oraz prenumeraty biuletynu EkoNewsletter [w prawej kolumnie u góry]. Raz w miesiącu wprost do Twojej skrzynki mailowej trafi zestaw najważniejszych informacji  z ochrony środowiska mijającego miesiąca. Zapraszamy również na nasze Forum.

 

Flesz

Dodaj nasze kanały RSS


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics