Skip to content
Zamek w Windsorze będzie korzystać z OZE Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
28.08.2011.
ImageKrólewski zamek w Windsorze będzie wykorzystywał do produkcji energii siłę dwóch turbin na Tamizie, dzięki czemu w pełni przejdzie na energię odnawialną.
Dla Królowej Elżbiety II oznacza to  zmniejszenie opłat za energię, a nawet możliwość odsprzedaży jej niewykorzystanej nadwyżki.
Turbiny zostaną zainstalowane we wrześniu na tamie Romney. Do użytku zostaną oddane w listopadzie.
Tamę podnajmuje zamkowi w Windsorze agencja ds. ochrony środowiska. Agencja zwróciła się do społeczności lokalnych oraz firm, aby opracowały plany wykorzystania hydroenergetyki na Tamizie w hrabstwach Oxfordshire i Berkshire. Jako pierwszy na apel odpowiedział zamek w Windsorze.
Władze lokalne Oxfordshire również pracują nad generowaniem energii elektrycznej na tamach w Osney i Goring. Władze hrabstwa Berkshire także zastanawiają się nad zagospodarowaniem w podobny sposób trzech tam na swym terenie.


Źródło: cire.pl  
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informacja o ciasteczkach

EkoNewsletter - Biuletyn Ekoportal.eu | X

Zachęcamy do rejestracji w Portalu Ochrony Środowiska Ekoportal.eu [w prawej kolumnie pośrodku] oraz prenumeraty biuletynu EkoNewsletter [w prawej kolumnie u góry]. Raz w miesiącu wprost do Twojej skrzynki mailowej trafi zestaw najważniejszych informacji  z ochrony środowiska mijającego miesiąca. Zapraszamy również na nasze Forum.

 

Flesz

Dodaj nasze kanały RSS


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics