Skip to content
400 mln zł wsparcia dla zielonej energetyki Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
22.08.2011.
ImageJak informuje "Puls Biznesu", na firmy produkujące energię wiatrową czeka 400 mln złotych wsparcia. Nabór wniosków o dotacje z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) rozpoczyna się jesienią.
- O pieniądze mogą się starać operatorzy sieci elektro-energetycznych i deweloperzy farm wiatrowych, którzy budują przyłączenia do Krajowej Sieci Energetycznej na swój koszt - mówi Witold Retke z NFOŚiGW.  
Minimalna wartość projektu wynosi 8 mln złotych. Firma otrzyma za każdy MW podłączony do sieci 200 tys. złotych dotacji. Nie zostały określone minimalne ani maksymalne kwoty, jakie może otrzymać inwestor. Każdy może liczyć na dofinansowanie 40 proc. kosztów podłączenia do sieci.
Przy poprzednim naborze wniosków dotacja obejmowała zaledwie 20 proc. kosztów, a liczba beneficjentów była ograniczona.
- Obniżenie minimalnej wartości projektu z 50 mln zł do 8, a jednocześnie zwiększenie dofinansowania do 40 proc. daje szansę, że o dotację będzie się starało znacznie więcej podmiotów - ocenia Oliwia Mróz z Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.
NFOŚiGW pracuje aktualnie nad dokumentacją konkursową. Szczegóły zostaną podane na przełomie września i października. Wtedy też zostanie ogłoszony nabór.


Źródło: wnp.pl
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informacja o ciasteczkach

EkoNewsletter - Biuletyn Ekoportal.eu | X

Zachęcamy do rejestracji w Portalu Ochrony Środowiska Ekoportal.eu [w prawej kolumnie pośrodku] oraz prenumeraty biuletynu EkoNewsletter [w prawej kolumnie u góry]. Raz w miesiącu wprost do Twojej skrzynki mailowej trafi zestaw najważniejszych informacji  z ochrony środowiska mijającego miesiąca. Zapraszamy również na nasze Forum.

 

Flesz

Dodaj nasze kanały RSS


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics