Skip to content
Energia
30.06.2008.

 
Volkswagen stawia na OZE
30.08.2011.
ImageNiemiecki koncern samochodowy Volkswagen zamierza  wciągu najbliższych dwóch lat zainwestować w OZE miliard euro. Jak niemiecki koncern zamierza wykorzystać swoje pieniądze? Wersja minimum zakłada zakup udziałów w dwóch farmach wiatrowych.
Czytaj całość
 
Zamek w Windsorze będzie korzystać z OZE
28.08.2011.
ImageKrólewski zamek w Windsorze będzie wykorzystywał do produkcji energii siłę dwóch turbin na Tamizie, dzięki czemu w pełni przejdzie na energię odnawialną.
Czytaj całość
 
400 mln zł wsparcia dla zielonej energetyki
22.08.2011.
ImageJak informuje "Puls Biznesu", na firmy produkujące energię wiatrową czeka 400 mln złotych wsparcia. Nabór wniosków o dotacje z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) rozpoczyna się jesienią.
Czytaj całość
 
Spadek liczby wniosków o przyłączenie farm wiatrowych
20.08.2011.
ImagePo tym, jak wprowadzono zmiany w prawie energetycznym, zmalała liczba wniosków o przyłączenie farm wiatrowych do systemu elektroenergetycznego - informuje "Rzeczpospolita".
Czytaj całość
 
W Rumunii staną farmy wiatrowe o mocy 300 MW
05.08.2011.
ImageSpółka joint venture niemieckiego dewelopera farm wiatrowych Prowind oraz GE podpisała umowę z rumuńskim operatorem sieci przesyłowych Transelectrica na przyłączenia do sieci 300 MW nowych mocy.
Czytaj całość
 
UE: Trzy razy więcej energii wiatrowej do roku 2020
03.08.2011.
ImageJak prognozuje Europejskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (EWEA), do 2020 roku wzrośnie aż 3-krotnie udział energii elektrycznej wytwarzanej przez farmy wiatrowe w strukturze pokrycia zapotrzebowania w Unii Europejskiej.
Czytaj całość
 
Pierwsza wyspa zasilana wyłącznie energią odnawialną
02.08.2011.
ImageHiszpańska wyspa El Hierro, położona na Oceanie Atlantyckim, ma stać się pierwszą na świecie wyspą, która zasila będzie wyłącznie energią odnawialną. Energia elektryczna ma docierać do mieszkańców wyspy poprzez zastosowanie kombinacji energii wiatrowej oraz produkowanej w elektrowni szczytowo-pompowej.
Czytaj całość
 
Dotacje na ciepłownictwo i kogenerację na Dolnym Śląsku
28.07.2011.
ImageNa Dolnym Śląsku rozpoczęto nabór wniosków w konkursie na dofinansowanie projektów w ramach działania 5.3 "Ciepłownictwo i kogeneracja" Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO).
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 17 z 228

Informacja o ciasteczkach

EkoNewsletter - Biuletyn Ekoportal.eu | X

Zachęcamy do rejestracji w Portalu Ochrony Środowiska Ekoportal.eu [w prawej kolumnie pośrodku] oraz prenumeraty biuletynu EkoNewsletter [w prawej kolumnie u góry]. Raz w miesiącu wprost do Twojej skrzynki mailowej trafi zestaw najważniejszych informacji  z ochrony środowiska mijającego miesiąca. Zapraszamy również na nasze Forum.

 

Flesz

Dodaj nasze kanały RSS


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics
 Telecharger fonds d'ecran libre . wallpapers 3d 4k