Skip to content
Człowiek
30.05.2008.

 
W Gorzowie Wielkopolskim stanie pomnik przyrodnika
12.07.2011.
ImageW Gorzowie Wielkopolskim powstaje pomnik Włodzimierza Korsaka. Pomnik odlany z brązu ma zostać odsłonięty w Parku Górczyńskim 23 września br. w rocznicę śmieci polskiego przyrodnika od wielu lat związanego z Gorzowem.
Czytaj całość
 
Edukacja ekologiczna przez zabawę
31.05.2011.

ImageBydgoskie przedszkolaki w ramach akcji organizowanej przez fundację ekologiczną Arka oraz Lasy państwowe mogły poprzez zabawę uczyć się, jak powinno się dbać o przyrodę. Dzieciaki układały na Starym Rynku olbrzymie puzzle.

Czytaj całość
 
Jest praca w sektorze kolektorów słonecznych
18.05.2011.

ImageJak wynika z najnowszych badań dotyczących rynku energetyki słonecznej w Polsce, które jak co roku przeprowadził Instytut Energetyki Odnawialnej, w ubiegłym roku zatrudnienie w sektorze energetyki termicznej znalazło ok. 2 tys. osób.

Czytaj całość
 
Znamy Człowieka Roku 2010 Polskie Ekologii
11.05.2011.

ImagePodczas tegorocznych obchodów Dnia Ziemi Człowiekiem Roku 2010 Polskiej Ekologii został wybrany Radosław Gawlik. Wyróżnienie zawdzięcza głównie swojej walce przeciwko budowie elektrowni atomowych w Polsce oraz działaniom na rzecz ochrony Morza Bałtyckiego.

Czytaj całość
 
Toruń chce chronić mieszkańców przed hałasem
08.05.2011.

ImageToruń za rok będzie mieć gotową mapę akustyczną, a w 2013 r. zyska program chroniący mieszkańców przed hałasem.

Czytaj całość
 
LOHAS
04.05.2011.

ImageLOHAS, czyli Lifestyles of Health and Sustainability, to ruch społeczny powstały na początku lat 90. XX w. w Stanach Zjednoczonych. Członkowie ruchy nie są stereotypowymi ekologami, przywiązującymi się do drzew, ale ekologami w wersji light, którzy prezentują swoje podejście podczas codziennych wyborów konsumenckich.

Czytaj całość
 
Zimowy smog niebezpieczny dla płodu
26.10.2009.
Image Jak wynika z badań brazylijskich naukowców, zanieczyszczenia powietrza mogą przyczyniać się do poronień. Badania przeprowadzono na 400 kobietach i wnioski są zatrważające. Naukowcy doszli do wniosku, że zwłaszcza zimą smog stwarza niebezpieczeństwo. Okazuje się, że kobiety zachodzące w ciążę zimą, gdy poziom zanieczyszczeń jest wysoki, mogą częściej poronić w ciągu pierwszych ośmiu tygodni, niż kobiety, które zachodzą w ciąże w innych porach roku. Jest to prawdopodobieństwo aż dwukrotnie wyższe.
Czytaj całość
 
Konkurs dla IV priorytetu PO IiŚ
30.05.2008.
ImageW dniu dzisiejszym, 30 maja 2008 r. na stronach internetowych Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwa Środowiska a także w prasie ogólnopolskiej opublikowane zostało ogłoszenie o naborze wniosków wstępnych do konkursu o dofinansowanie projektów w ramach IV priorytetu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 17 z 43

Informacja o ciasteczkach

EkoNewsletter - Biuletyn Ekoportal.eu | X

Zachęcamy do rejestracji w Portalu Ochrony Środowiska Ekoportal.eu [w prawej kolumnie pośrodku] oraz prenumeraty biuletynu EkoNewsletter [w prawej kolumnie u góry]. Raz w miesiącu wprost do Twojej skrzynki mailowej trafi zestaw najważniejszych informacji  z ochrony środowiska mijającego miesiąca. Zapraszamy również na nasze Forum.

 

Flesz

Dodaj nasze kanały RSS


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics