Skip to content
Biopaliwa
Biopaliwo ze smalcu z aligatora?
18.08.2011.
ImagePismo "Industrial &Engineering Chemistry Research" poinformowało o możliwości wykorzystania tłuszczu hodowanych w Stanach Zjednoczonych aligatorów do produkcji paliwa.
Czytaj całość
 
Samoloty na trzcinę cukrową
28.07.2011.
ImageBoeing, Embraer oraz Inter-American Development Bank (IDB) poinformowały o wspólnym pomyśle sfinansowania analizy możliwości długoterminowej produkcji biopaliwa z brazylijskiej trzciny cukrowej do silników odrzutowych.
Czytaj całość
 
W Stalowej Woli powstanie hodowla alg na biomasę
12.07.2011.
ImageSamorząd Stalowej Woli zamierza zainwestować w hodowlę alg, które mają być wykorzystywane m.in. do produkcji biomasy. Inwestycja ma kosztować 60 mln zł. Hodowla na 10 ha powstanie w pobliżu miejskiej oczyszczalni ścieków.
Czytaj całość
 
Whisky jako biopaliwo?
12.07.2011.
ImageNaukowcy ze Szkocji opracowali nową metodę pozwalającą uzyskać biopaliwo z whisky. Będzie ono produkowane z odpadów, które powstają w procesie destylacji tego trunku oraz ziaren użytych do zacieru.
Czytaj całość
 
Będziemy mieć więcej biogazowni?
09.07.2011.
ImageW tym roku do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej trafiło rekordowo dużo projektów dotyczących budowy biogazowni. Przedsiębiorcy chcą uzyskać ponad 3 mld zł dofinansowania 151 projektów, których łączna wartość wynosi 5,7 mld zł.
Czytaj całość
 
Stany Zjednoczone podbijają rynek bioetanolu
30.05.2011.

ImagePrzedostatni tydzień przyniósł Stanom Zjednoczonym powrót do wzrostu w produkcji bioetanolu, do 900 tys, baryłek dziennie. Amerykanie tym samym powiększają swoją przewagę nad Brazylią w światowej produkcji bioetanolu.

Czytaj całość
 
Odchody jako paliwo do samochodu?
03.05.2011.

ImagePewna brytyjska firma zajmująca się oczyszczaniem ścieków skonstruowała pierwszy samochód napędzany biogazem odzyskanym z ludzkich odchodów. Jest to pierwsza udana próba stworzenia auta, które napędzane jest przez metan, nie tracąc przy tym na prędkości i przyśpieszeniu.

Czytaj całość
 
W UE dzięki biopaliwom rośnie popyt na rzepak
13.01.2010.
ImageJak wynika z prognoz Oil World w okresie od stycznia do czerwca 2010 roku popyt na rzepak prawdopodobnie przekroczy wcześniejsze prognozy. Przyczyną tego będzie znacznie wyższy poziom domieszki biokomponentów do diesla, który obowiązywać będzie w wielu krajach UE. Przerób rzepaku wzrośnie do 22,2 milionów ton (o 200 tys. ton więcej niż zakładano miesiąc wcześniej).
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 17 z 58

Informacja o ciasteczkach

EkoNewsletter - Biuletyn Ekoportal.eu | X

Zachęcamy do rejestracji w Portalu Ochrony Środowiska Ekoportal.eu [w prawej kolumnie pośrodku] oraz prenumeraty biuletynu EkoNewsletter [w prawej kolumnie u góry]. Raz w miesiącu wprost do Twojej skrzynki mailowej trafi zestaw najważniejszych informacji  z ochrony środowiska mijającego miesiąca. Zapraszamy również na nasze Forum.

 

Flesz

Dodaj nasze kanały RSS


Zamów EkoBiuletyn

Zamów bezpłatny EkoBiuletyn. Co najmniej raz w miesiącu otrzymasz na maila biuletyn z najnowszymi informacjami związanymi z ochroną środowiska.


Zobacz poprzednie wydania EkoBiuletynu Ekoportal.eu

Logowanie / Rejestracja

Logowanie/Rejestracja

RSSPortal Ochrony Środowiska Ekoportal.eu to: ochrona środowiska , ekologia , ochrona przyrody , biopaliwa.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak odpady , recykling , ścieki oraz GMO i ekologia.

web metrics